Özge Sevinç Davasında Tutuklamalar Gerçekleşti

0 502

Balıkesir‘in Sındırgı ilçesinde yaşanan 28 yaşında Özge Sevinç olayında yeni gelişmeler yaşandı. İşkence sonucu dövülerek öldürülen iki çocuk annesi Özge Sevinç cinayeti sonuçlandı ve yeni tutuklamalar gerçekleşti. Özge Sevinç‘in etrafındaki herkes ondan yararlanmaya çalışmış hatta Özge Sevinç‘in Elif isimli kız çocuğununda para karşılığında satıldığı iddia edilmişti.

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programının sıkı takibi sonucu zanlıları stüdyoya alarak sordukları sorular ile gerçeklerin aydınlığa çıkarılmasında etkili oldular. Olayın aydınlanmasında büyük rolü olan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programı, Balıkesir Sındırgı ilçesinde vahşice öldürülen Özge Sevinç’in zanlılarını stüdyoya alması ve dinlemesi sonucu katilerin 1 değil 1 den fazla kişi olduğunu ortaya çıkarmışlardı. Programda yapılan konuşmalar sonucu ilk etapta 3 kişi gözaltına alınmıştı. Gözaltına alınan kişiler Yılmaz Akkoca, Ayşe Asar, Cengiz Karataş idi.

Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme Programının Başarılı Ekibi
Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme Programının Başarılı Ekibi

Yapılan sorgu sonucunda Özge Sevinç’in üzerinden para kazanmak için satan Ayşe Asar ve Cengiz Karataş tutuklanarak Balıkesir L Tipi Kapalı Cezaevine gönderilmiş, Cihan Balaban ise adli kontrol şartı ile serbest bırakılmıştı.

Özge Sevinç Olayında Tutuklamalar Gerçekleşti

Bugün alınan yeni haberlere göre Özge Sevinç cinayetinde yeni tutuklamalar gerçekleşti. 28 yaşında ki Özge Sevinç‘e zorla nikah kıydırarak, evlenen ve 3-4 ay eve kapatarak evden dışarıya çıkarmayan yaşlı, ihtiyar adam Ahmet Sevinç ve başkası ile resmi evli olan sevgilisi Elif Altıntaş (Balaban)‘ da gözaltına alınarak adliyeye sevkedildiler.

Birbirlerini suçlayan yaşlı sevgililer, konuşmaları arasında birbirlerinin Özge’ye yaptıklarını anlattılar. Konuşmaları dinleyen savcılık hemen düğmeye basıp Ahmet Sevinç ve Elif Altıntaş (Balaban)‘ı gözaltına aldı. Gözaltı süreleri tamamlanıp adliyeye sevkedilen yaşlı sevgililer, çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmalarına karar verildi.

Özge Sevinç Cinayetinde 4 Tutuklama Gerçekleşti

Sonuç olarak daha önce tutuklanan Ayşe Asar, Cengiz Karataş kişilerin arasına şimdi Özge Sevinç‘in yaşlı kocası Ahmet Sevinç, Ahmet Sevinç’in sevgilisi Elif Altıntaş (Balaban)’ da eklenip yüreklere su serpildi. Bu tutuklamaları sevinçle karşılayan olayı bilen kamuoyu, adalet yerini bulmasından dolayı buruk sevinç yaşadı.

Özge Sevinç Olayı Kısaca Nedir?

Özge Sevinç in Feci Şekilde Ölmesine Yol Açtığı İddia Edilen Yaşlı Sevgililer
Özge Sevinç in Feci Şekilde Ölmesine Yol Açtığı İddia Edilen Yaşlı Sevgililer

28 yaşında ki Özge Sevinç, Balıkesir‘in Sındırgı ilçesinde bir kaç kişi arasında kalmış, o evden o eve sürüklenmiş, zorla yaşlı adamla para karşılığı evlendirilmiş, dışarı çıkmaması için 3-4 ay eve kilitlenmiş, hapis edilmiş biridir. Ayrıca üzerinden para sağlanmaya çalışıldığı için çocuk doğrırmasın diye alt kısmı demirle dağlanma tehditlerinin yanısıra, aç, susuz bırakılmış inanılmaz işkencelere maruz bırakıldığı iddia edilmişti.

Ayrıca Özge Sevinç‘in kız çocuğunuda para karşılığı satıldığı iddia edilmişti. Özge Sevinç çocuğunu evlatlık vermemek için imza atmamış, bunun karşısında para alamayacakları için Özge Sevinç’e kızıp öldüresiye dövmüşler ve bedeni aşırı darbeye dayanamayan Özge 2 gün içinde son nefesini vermişti.

Özge Sevinç son anlarını video kayıdı yapan kız kardeşine anlatmış, yapılan işkenceleri zor konuşarak anlatmıştı.

Özge Sevinç’in ölmeden, kendisine yapılanları anlatan son anlarının video kaydını dinlemek için tıklayınız.

Özge Sevinç ile ilgili diğer haberleri okumak isterseniz tıklayınız.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız