Hatay da 1 Yaşında ki Alpay Neden Yanarak Öldü?

0 1.435

Geçtiğimiz günlerde Hatay’ın Antakya ilçesinde bodrum katında neden çıktığı belirlenemeyen yangında 1 Yaşında ki Alpay Yanarak Öldü ve 4 yaşında ki abisi Yusuf Mutlu ise son anda kurtarıldı. Anne ve babanın evde olmadığı ve bu yüzden Alpay Mutlu isimli bebek feci şekilde ölmesine engel olunamadığı bildirildi. Kapı kilitli olduğu için pencerenin parmaklıkları komşular tarafından kırılarak 4 yaşındaki abi Yusuf Mutlu kurtarıldı. Alpay bebek ise feci şekilde yanmış ve yastığa başı yapışmış halde çıkarıldı.

Hatay’da bodrum katında çıkan yangında ölen Alpay bebeğin anne ve babası birbirlerinden ayrı yaşayan ve anlaşamayan çift olduğu iddia edildi. Çocukları ile birlikte yaşayan anne İmran ise, çocuklara bakmadığı, yemek yapmadığı, evin ise oturulamayacak derecede dağınık ve pis olduğu komşular tarafından iddia edildi.

Yanarak Ölen Alpay Bebek
Yanarak Ölen Alpay Bebek

Polis yangınla ilgili soruşturma başlattı. Acılı baba yangın neden çıktı ve neden çocuklar evde tek başına idi gibi soruların aydınlatması için soluğu Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında aldı.

Didem Arslan Yılmaz 1 Yaşında ki Alpay Bebeğin Öldüğü Yangın Neden Çıktı Onu Araştırıyor

Alpay bebeğe bakan kişilerin çocuğun ayağında yanık izi gördüğünü belirterek tüm bildiklerini ve yaşanan olayları Didem Arslan Yılmaz‘a anlattılar. Komşular evin ve çocukların görüntülerini gönderdiler. Fotoğrafları izleyen ve evin çok dağınık ve pis bir ortamda olduğunu gören Emekli Cinayet Büro Polisi Orhan Kemiksiz dayanamayarak artık isyan etti.

Emekli Cinayet Büro Polisi Orhan Kemiksiz Vazgeçme
Emekli Cinayet Büro Polisi Orhan Kemiksiz Vazgeçme

“Bu kadar kötü ortamda olduğunu gördüğünüz çocukları neden korumaya almadınız. En azından yetkililere başvurabilir ya da baba çocuklarını anneden alabilirdi. Evin resimnlerini yetkililere gösterip, çocuklara bakılmadığını ispat edebilirdiniz, çocuklar derhal güvene alınmalı idi. Evde olumsuz bir şeyler olduğunu herkes anlamış, fotoğraf çekmiş, videoya almış fakat maalesef bir kişi bile çıkmamış yetkililere haber verecek”. diye haklı sitemlerini dile getirdi.

Yangından Bir Kaç Gün Önce Çocukların Pencereden “Baba Baba” Diye Mahalleyi İnleten Bağırışı

Didem Arslan Yılmaz, anneye sorduğu soruların yanıtlarını biz izleyenler olarakda çok merak ediyoruz. Didem Arslan Yılmazo çocuk orada neden bağırıyordu?”

Anne İmran canlı yayına bağlansa da bir çok doğru olduğuna emin olunmayan konuşmalar yaptı. Yanan Alpay Bebeği bir komşu kucaklayarak evden çıkardığını söylesede anne İmran Hanım “çocuğu ben kucaklayarak çıkardım” demesi izleyenleri ve stüdyodaki konukların kafalarını karıştırdı.

İmran Hanım, “çocuğumu koltuğun içinden ben çıkardım” diye ısrar etmesi üzerine diğer aile “sen yangın başladıktan 40 dakika sonra geldin. Nereden geliyorsun? Anahtarı neden kapıda bıraktın? Yöneticinin yanında ne yapıyordun? 5 dakikalığına gitmişsin yangın başladıktan 40 dakika sonra geliyorsun? Yangını herkes farketmiş sen neden farketmedin?” gibi bir çok sorular sorarak isyan ettiler.

Emekli Cinayet Büro Polisi Orhan Kemiksiz,
“İmran Hanım, az önce dediniz ki küçük oğlum çekyatta uyuyordu. Yüzüne sıcaklık değen bir çocuk, çocuk dahi olsa kendini yere atar. Bu çocuk 1 yaşında kendini yere atardı. Çocuk nasıl bir uyku uyuyordu ki kendini koruyamadı olduğu yerde kaldı. Yoksa öncesinden mi bir şey olmuştu.? Bu sorumun yanıtını alabilir miyim?” derken “ilaç mı verildi, neden uyanamadı çocuk” sorusuna İmran Hanım her zaman ki gibi kendini korudu.” Ben çocuklarıma hastalığının haricinde asla ilaç vermedim” dedi.

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programını izleyenler “Alpay Bebek Neden Yanarak Öldü? Yangın Neden Çıktı? sorularının yanıtını bekliyor. Didem Arslan Yılmaz‘ın buna benzer karışık olayları bir kaç gün içinde çözdüğünü bildiğimizden yakında bu sorularında yanıtını bulacağımızdan eminiz.

Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme Alpay Bebek
Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme Alpay Bebek

3 yaşındaki Yusuf bebeğin yürek yakan feryadı! videosunu izlemek için tıklayınız.

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında ki Yusuf Mutlu için “Vazgeçme yayını ihbar kabul edildi, sosyal hizmetler devreye girdi!” Böümünü izlemek için tıklayınız.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız