Evde Doğal Botoks Maskesi Nasıl Yapılır?

Evde Doğal Botoks Maskesi Nasıl Yapılır? Botoks Maske Tarifi ve Malzemeleri Nelerdir?

0 1.578

Artık günümüzde kadınlar kadar erkeklerde cilt bakımlarına önem veriyorlar. Üstelik bir çok erkeğin Evde Doğal Botoks Maskesi Nasıl Yapılır? gibi internette araştırmalara girdiklerini biliyoruz. Birazdan size vereceğimiz Evde Botoks Maske Tarifi hem doğal, hem rikssiz hemde masrafsız olan bir tariftir.

Botoks Maskesi Nasıl Yapılır? Botoks Nedir?

Botoks Nedir
Botoks Nedir

Botoks maske yapımına geçmeden önce, botoks nedir? kısaca yazalım. Botoks, genellikle tıbbi alanda uygulanan en başta estetik için daha sonra da farklı nedenler ile uygulanan tıbbi bir yöntemdir. Amacı ciltteki kırışıklıkları, çizgileri gidermektir. Botoks, cildi gerginleştirdiği için doğal olarak ciltte oluşan kırışıklıklarda ortadan kalkmış olacaktır. Kırışıkların kalkması demek güzelleşmek olduğundan bir çok kişi fiziki görünümü içinde botoks yaptırmaktadır.

Botoks işleminde ciltte herhangi bir kesme işlemi yapılmamaktadır. yapılmamaktadır. Kişi aynı gün botoks yaptırıp, gününe kaldığı yerden devam edebilir. Botoks yapılırken, herhangi ağrı, acı hissedilmemektedir. Estetik dışında bazen aşırı terleme, ağrı, diş gıcırdatma gibi kas rahatsızlıkları içinde uygulanmaktadır. Botoks mutlaka uzman bir tıb merkezinde yapılmalıdır. Kaslara enjejte edilen ilaçlar bazen kişide nadir de olsa ciddi sorunlara yol açabilmektedir.

Botoks Nedir? sorusuna kısaca tarifini verdikten sonra artık Botoks Maskesi Tarifine geçebiliriz.

Botoks etkili Yumurta Akı, Botoks Maske Tarifi

Ev Yapımı Botoks Maskesi Malzemeleri Nelerdir?

Botoks Maskesi için Malzemeler:

  • 1 yumurta akı. (yumurtaa kı cilde sürüldüğü zaman cildi sıkılaştıran özelliği vardır.)
  • 1 tatlı kaşığı zeytin yaprağı.
  • 1 tatlı kaşığı bal
    (Bal cilde sürüldüğü zaman nem verir. Cilde bal çok iyi gelmektedir)
  • 10 damla limon
    (limon cildi sıkılaştırır. C vitamini bulunduğundan cilde iyi gelmektedir)
  • 1 dal Aloe Vera çiçeği yaprağı
  • 1 çay kaşığı yumurta kabuğu tozu (yumurta top-ozu yapmak için kabukları kurutup döverek kullanabilirsiniz)

Yapılışı: Blenderın içine 1 yumurta akını koyalım. Diğer tüm malzemeleri blenderın içine koyalım. Aloe Vera yaprağının yan taraflarında ki sivri, keskin kısımlarını mutlaka kesip atın. Kalan kısımlarını blenderın içine doğrayalım. Krema kıvamına gelecek biçimde blenderdan geçirin.

Krem kıvamına gelen maskeyi yüzünüze ya elinizle ya da fırça ile kas yönüne doğru sürün. Göz çevreniz dahil olmak üzere cildinizin tamamına sürün. 20 dakika bekletin. Önce ılık sı ile yüzünüzü yıkayın. Sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayın. Hepsi bu kadar.

Yaptığınız maskeyi saklamayın. Taze taze kullanılmalıdır. Eğer maske artarsa bir yakınınıza verebilirsiniz ya da çöpe atın. Daha sonra kullanmak için saklamayın.

Yumurta Kabuğu Tozu Nasıl Yapılır?

Yumurta kabuklarını atmayın. Kurutup, döverek toz haline getirebilirsiniz. Hazır halde satılıyor, hazı olarak da kullanabilirsiniz.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız