Sahte Gelin Melisay Mağdurları Çoğalıyor Didem Arslan Yılmaz

0 1.768

Didem Arslan Yılmaz, 17 Ağustos 2020 tarihinde ilk kez programına başladığı günden itibaren hep zor, karmaşık faali bilinmeyen olayların üzerine gitmekle tanıdık. Sahte Gelin Melisay‘da bunlardan bir diğeri. İnanılmaz karışık ve herkesin sanki sütten daha ak gibi halleri, duruşları onları izleyen biz izleyicileri çileden çıkarmaya bile yetiyor. Çünkü her geçen gün Sahte Gelin Melisay Mağdurları Çığ Gibi Artıyor. Sahte Gelin Melisay Mağdurları Çoğalıyor Didem Arslan Yılmaz

Didem Arslan Yılmaz’ın ard arda sıkıştırıcı soruları karşısında suçlu olanlar , terleyerek, kızarak ya da tehditler savurarak açıklarını veriyorlar. Türkiye’nin yıllarca siyaset nabzını tutan, kararlı, güçlü, zeki araştırmacı gazetecisi Didem Arslan Yılmaz‘ı tehditle durdurup susturmaya çalışmak ne kadar düşüncesizliktir. Balıkesir’de 28 yaşında Özge Sevinç olayında tehdit savuran, konuyu bırakması için yıldırmaya çalışan Ayşe Asar‘ın şu an nerede olduğunu görmek bu yıldırmaların ne kadar da etkili (!) olduğunun yanıtıdır.

Sahte Gelin Melisay Mağdurları

Didem Arslan Yılmaz, Sahte Gelin Melisay olarak bilinen 20 yaşında daha hayatı bile bilecek düzeyde olmayan genç kızı, düştüğü bu durumdan kurtarmaya çalışıyor. Melisay gibi daha bir çok kız ve kadının olduğunu düşünen Didem Arslan Yılmaz, evlilik amacı ile dolandırılmış bir çok mağdura elini uzatırken aynı zamanda Melisay‘ın da mağdur olduğunu kullanıldığını düşünüyor. Bu yüzden ona yardımcı olmak istediğini açıklayan Didem Arslan Yılmaz, onu tanıyan ya da tanımayan, izleyen, izlemeyen, seven, sevmeyen insanlara, duyarlı, kararlı, güçlü kişiliğini, tarafsız, adaletli gazeteciliğini bir kez daha hatırlatıyor.

Sahte Gelin Melisay Didem Arslan Yılmaz’ın Hemşehrilerininde Canını Yakmış

Sivas İmranlı’dan Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına gelen Sefa bey başına gelenleri anlattı: “Ekranda görülen kızdı beni kandıran. İmranlı’ya gitmek isterken birinin arabasına bindim. Alüminyum doğrama işi yaptığını söyledi. İstersen sana işde veririm, sana kanım kaynadı diyerek bu işe aracı oldu. Biz Ağrı’ya gittik. Bana bir telefon verdi. Bu numarayı ara. Kızın babası bu dedi. Adamın adı Kasım Demir dedi. Kasım Demir uzun boylu, kır saçlı göbekli biri idi. Biz bu adamı aldık. Bir apartman dairesine gittik. Evde Melisay vardı. Kızın annesi olduğunu söyledikleri Elif Demir isimli kadın da vardı. Türk olmadığı kesindi. Diğer odaya geçip Melisay ile konuştuk, anlaştık” dedi.

Emrullah isimli bir başka kişide, Melisay tarafından 65-70 TL. dolandırıldığını iddia etti. Eskişehir Sivrihisar Nasrettin Hoca Köyünde çekildiği fotoğrafları programa gönderdi

Eskişehir Sivrihisar Nasrettin Hoca Koyü Emrullah Bey
Eskişehir Sivrihisar Nasrettin Hoca Koyü Emrullah Bey
Emrullah Bey Eskişehir
Emrullah Bey Eskişehir

Didem Arslan Yılmaz, kendisini yerine göre Melisay’ın annesi, yengesi, ablası olarak tanıtan gül döğmesi olan kadınında fotoğrafına ulaştı.

Melisay Bugün Canlı Yayında İken Anne Dilek Köse Duydukları ile Şok Geçirerek Bayıldı

Dilek Köse Bayıldı Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme
Dilek Köse Bayıldı Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme
Melisay Dillek Köse Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme
Melisay Dillek Köse Didem Arslan Yılmaz la Vazgeçme

Evlilik dolandırıcıları tarafından, Balıkesir’den bir mağdur şunlar ıiddia etti.; “Melisay’ı almaya gittiklerinde Melisay’ın üstü başı Perişandı, Saçları 1 Ay Taranmamış Gibi Kötü ididedi.

Sahte Gelin Melisay Mağdurları, Melisay’ın evlerine geldiği gün üstü başının çok kötü olduğunu, giysilerinin de kötü olduğunu, perişan vaziyette olduğunu söylüyorlar. “Ona üst baş aldık. Onu kuaföre soktuk. Orda sanki saçı bir ay tarak görmemiş gibi” iddiasında bulundur.

Melisay‘ın öz annesi Dilek Köse ise, eski eşi olan ve Melisay’ın öz babasınında bu işte olduğunu iddia ediyor. Anne Dilek Köse‘nin duyumlarını Didem Arslan Yılmaz‘a anlattı. “Emrah adında kişi bana, sen eski eşinin düzgün olduğunu sanma, kızın ile işbirliği içinde bunu yapıyorlar, bu işlerden haberi var” diye söylediğini iddia etti. Anne Dilek Köse, öz babasının bunu açıklamasını, telefona bağlanmasını istedi.

Sahte Gelin Melisay Mağdurları Canlı Yayına Bağlanıyor

Eskişehir’den bağlanan bir başka mağdur olan Emrullah bey, Melisay tarafından evlilik vaadi ile dolandırıldığını iddia etti. “Biz burdan Eskişehirden Doğubeyazıt’a gittik. Evlenmek istediğimi söyledim. Bir aracı çıktı. Bir gün otelde kaldık. Kızla (Melisay) ile buluştuk. Kızın babası dedikleri kişi, anası ve birde yengesi dediği kişi vardı. Biz babamla birlikte 3-4 kişi gitmiştik. Kızla (Melisay) ile annesi ve yengesi varken konuştuk. Anlaştık. Ben evlenmek istediğimi, beğendiğimi söyledim. Oda beğendiğini söyledi. Bir gün otelde kaldık. Babasına 25 Bin TL. başlık parası verdik. 5 bin TL.’de aracıya verdik. Toplam 30 Bin TL. o gün verdik. Bu olay 2019 yılının Ağustos olayında oldu. Yaklaşık 2 sene önce. Yengesinin ismi Gül idi. 1 saat kadar oturduktan sonra kuyumcuya gittik. Abi dediği biri vardı o altın alınması için acele ettirdi. Bizim adetimizdir dedi. Kız geldimi hemen altınları alacaksınız. Bizim adetimizdir çabuk olacaksın dedi. Telefondan bize böyle dedi. 1800 TL. para verdim. Altın, takı aldık. Toplam 70 Bin TL. para harcadım. Eve geldik. İki gün durdular. Biz yanyana hiç durmadık. O yengem dediği kişi ile aynı odada durdular. Pazar günü kaçtılar. Eli elime değmedi. Evden kaçarken sinekliği kesmişler. Biz uyurken kaçmışlar. O gün çok ağırlık çökmüştü. Bize çay verdiler. Ağırlık çöktü. Hepimiz uyumuşuz. Sabah saat 07:00 gibi uyandık. Odalarına baktık. Yoktu, kaçmışlardı. İzini bulamadık. Sadece bizi aracı olan kişiyi biliyoruz. Birlikte çektirdiğimiz fotoğraf var”

Sahte Gelin Melisay Mağdurları Canlı Yayına Bağlandıkça Melisay Buz Gibi

Didem Arslan Yılmaz, “kimleri dolandırmışsın böyle” diyerek isimleri saydığı sırada Melisay’ın gülmemek için başını arkaya çevirdiği gözlerden kaçmadı.

İmam Nihalı Yaşadığı Emirhan İsimli Kişi

İmam Nihalı Yaşadığı Emirhan İsimli Kişi
İmam Nihalı Yaşadığı Emirhan İsimli Kişi

Evlilik Çetesi İçindekileri Tanıyorum Diyen Biri Telefona Bağlandı

Evlendirme vaadi ile dolandırıcılık yapanların bir çete olduğunu ve tanıdığını iddia eden bir başka kişi ise canlı yayına telefonla bağlandı. Şunları iddia etti. “Bunlar bu işi meslek edinmiş. Melisay’da bu işin içinde. Melisay’ın ismini Semra olarak biliyorum. Düğününde oynadım. Gebze’de bir vatandaş vardı. Onunla yapılan üğününde oynadım, herkes oynadı. Bizim alt sokakta oldu bu olay. Adamın ismini bilmiyorum. Biz Ağrı’da düğüne gittik. Çeteyi tanıyorum. İsimleri Yüksel, Kasım. Gerçek isimleri bunlar fakat soyadlarını bilmiyorum. Bunlar Türkiye’yi dolaşıyorlar. Bir çok kadın var. Hepsi bazen kendini yenge, abla olarak tanıştırıyorlar başkalarına” diyerek iddilarda bulundu.

Sahte gelin Melisay’ın annesi canlı yayında fenalaştı! izlemek için tıklayınız.

Sahte Gelin Melisay Mağdurları Çoğalıyor izlemek için tıklayınız

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız