Kıskançlık, Bir Erkek Sizi Kıskanmıyorsa Ne Anlama Gelir?

0 8.049

Yazıma sevgili olanlar ve sevildiğini (!) sananlar ya da sanmayanlar için başlıyorum. Bir Erkek Sizi Kıskanmıyorsa Ne Anlama Gelir? ya da Sevmeyen Erkeğin Davranışları Nelerdir? Sevgilinizin davranışları size olan sevgisini, ilgisini ele veriyor. Evet, bir erkeğin sizi sevip sevmediğini anlamak çok kolay aslında. Nasıl mı? Hemen konuya geçelim.

Aşk, sevgi günümüzde zor bulunan bir hale geldi. O kadar ki artık bir çok kişi çıkarı olmadan kimsenin yanına yaklaşmamaya başladı. Sevenlerin yerini aylık, haftalık hatta günü birlik yaşayanlar aldı. Tabii bu herkes için geçerli olmasada artık günümüzde 3 ay süren bir aşkla karşılaşıldığı zaman “ne kadar uzun sürmüş” diye hayretle karşılar olduk. Durum böyle olunca artık aşktanda, sevgidende uzaklaşır olduk. İnsanlardan korkar olduk.

Gerçekten sevenler konumuz dışında. Öyle ki bu zamanda bile aşkı kalben hisseden, aşkı masumca yaşayan, sevdiğini düşüncede bile aldatmayan sevenlerinde olduğunu söyleyebiliriz. Durum kritik görünsede çok korkulacak bir şey yok. Önemli olan sevdiğinizin davranışlarından mana çıkarıp, sevip sevmediğini gerçekten anlayabilmektir. Bu hislede anlaşılsada önemli olan erkeğin sevdiğine yaklaşımıdır. Erkek size “seni seviyorum” der bunu belki binlerce kez söyler ama gerçekten seviyor mu?

Sevmeyen Erkeğin Davranışları Nelerdir?

Sevmeyen Erkeğin Davranışları Nelerdir
Sevmeyen Erkeğin Davranışları Nelerdir

Sevmeyen erkeğin davranışları nelerdir diye baktığımızda kişiliğe göre, yaşam tarzına göre değişen bir çok madde sıralayabiliriz. Ama yaşam tarzları ne olursa olsun, ister eğitimli olsunlar, ister eğitimsiz olsunlar bir erkek sevdiğini kıskanır mı kıskanmazmı? Erkekler özünda aynıdır. Seven erkek sevdiği kadını kıskanır mı kıskanmaz mı? Yoksa sevmeyen erkek kıskanmaz mı? Atalarımız ne demiş “eşini hayvankar dahil tüm canlılar kıskanır, eşini kıskanmayan tek canlı DOMUZDUR

 Kıskançlığın olmadığı bir aşk, aşk değildir.

Aşk o kadar güzel bir duygudur ki tatmayan nasıl bir şey olduğunu bilemez. Hem acı verir hem mutluluk hem güç hem huzur. Aşık kişide, aşkının devamlılığı için bazı hisler oluşur bedenimizde. Bunlardan biride kıskançlık hissidir. Bir aşık, bir seven, sevdiğini kıskanmıyorsa gerçekten sevdiğini söylemek olanaksızdır. Çıkar ilişkisidir o. Çok kişi kıskanmak ilkel bir davranıştır derse de, o sözü diyen kişiler bile sevdiklerini kıskanır. Hatta deliye dönerler. Siz siz olun aşıksanız, sevdiğiniz sizi kıskanmıyor, çevrenizde size yaklaşan erkekleri arkadaşça ve doğal olarak karşılıyorsa ve sizi onlarla yalnız bırakıyorsa siz bence boşuna zaman kaybedip yanlış kişiyi seviyorsunuz. Günümüzde telefonunu, özel eşyalarını bile kıskanıp başkasına vermeyen kişi nasıl olur ki sevdiğini kıskanmaz. Saçma değil mi? Siz siz olun “ben modernim kıskanacak kadar sana güvenmemezlik etmiyorum” diyen kişilere aldanmayın hatta o tür erkeklerden soğumanın yollarını arayın ve uzaklaşın çıkarın onu beyninizden, kalbinizden, hayatınızdan.

Ben sevdiğimi, kadınımı kıskanmıyorum çünkü ona çok güveniyorum. Ayrıca kıskançlık ilkel bir davranıştır. Ben modern biriyim. Sevdiğim kadın dürüst neden kıskanayım ki onu”

… diyen erkekleri duyar gibi oldum. Siz kendinize bile çok az güvenirken karşınızdakine %100 güvenmek nedir? Hadi kadınınıza güveniyorsunuz, ordunun içine girse alnı temiz çıkar denecek kadar güveniniz var. Ya karşınızdaki kişilere güveniyor musunuz? Değil mi? Bir erkek sevdiği kadını yalnız bırakırda “ben ona güveniyorum” deyip ordunun içine salarmı? tabii ki hayır … bu ha bir kişi ha 100 kişi … Ne farkeder ki sayı … O zaman kadında erkeğini 100 kişinin arasında yalnız bıraksın “ben erkeğime güveniyorum” desin .. Bu ilişkiden sağlıklı bir aşk doğar mı… asla…

Bir iş ortamından bahsetmiyoruz. İş ortamında tabii kadın erkek birlikte çalışacaklar. Bizim demek istediğimiz durum bir erkeğin sevdiği kadını herhangi bir erkekle başbaşa bırakması, çekip gitmesi aynı ortamda saatlerce oturmasına sessiz kalması …… Bir erkek sevdiğini kıskanmazsa, gözü arkada kalmamışsa, içi rahatsa, kıskanmıyorsa sevgisinde bir sorun var demektir. İstediği kadar modern olsun, istediği kadar sevdiğine güvensin.

Sevdiği Kadını Kimsenin Olmadığı Bir Ortamda Başka Bir Erkekle Yalnız Bırakıp Giden Erkek Seven Erkek midir??

Bir erkek evde sevdiği kadını biri ile yalnız başbaşa bırakıp gidermi herkesin gitmez dediğini duyuyorum … peki neden dışarıda ki bir ortamda aynı korku olmuyor … Korku dört duvar arasına girincemi oluyor … Ruh kalp aynı değilmi ha evde ha başka kimsenin olmadığı ortamda .. Farkı nedir?

Şunu unutmamalıyız ki gerçekten seven bir kadın sevdiği adamı bile bile asla kıskandırmaz. Sevdiği adam,kadının onu sevdiğinden ne kadar eminde olsa, çok sevdiğini bildiği halde yinede kadını kıskanmaya devam ederse bu kaybetme korkusudur. Aşktada kaybetme korkusu vardır ve en büyük acıdır. Aşkın doğasında, ilişkinin doğasında, hamurumuzda kıskançlık vardır. Yok diyen gerçekte sevmiyordur, önemsemiyordur. Sizi önemsemeyenide siz hiç önemsemeyin. Sizi önemseyenlere zamanınızı, sevginizi, ilginizi huzurunuzu verin ki oda size aynısını verecektir böylelikle ilişkinizde daha mutlu olacaksınız…

Seven Erkek Kıskanır mı?

 Kıskançlık Hissinde Yatan Gerçek, Aşık Olunan Kişiyi Kaybetme Korkusudur. “Ya Kaybedersek korkusu” ile kıskanılınır aslında

Seven kişi seven erkek aşık olduğu kadını kaybetmekten korktuğu için kıskanır Kıskanmıyorsa demek o kadını kaybetse ne olur kaybetmese. Sevmiyor ki kaybedersede üzülsün. Kıskançlık olmadan aşk olmaz. Aşkın büyüsüdür kıskanmak. Elde olmayan bir histir kıskanmak.

 Aşık olduğunuz kişiye duyduğunuz özlem gerçekte romantik aşktır. Eğer gerçekten aşık bir iiseniz o ilişkide acı çekmemeniz olanaksızdır.

Sevmeyen Erkeğin Davranışları Nelerdir? diye başlayacak olursak bir erkek sevdiği kadını olduğu gibi sevmelidir. Görünüşü, tipi, kıyafeti ile kobaullenerek sevmelidir. Eğer “kilon çok fazla spor yapman kilo vermen lazım” diyen bir erkek sizin sağlığınız için değilde görünüşünüz için spoe yağmanızı istiyorsa sakın dediklerini yapmayın. Çünkü onu yaptığınızda bu sefer sizde olan başka bir kusurunuzu görecek ve onuda düzeltmeniz için girişimde bulunmanızı istetecektir. Bu da sizin olduğu gibi sevmediğini gösteren en büyük kanıttır. Bir kadın zaten kendine sürekli bakan biridir. Zayıflaması gerekip gerekmediğini zaten o biliyodur.Ama sevdiğinizden görünüşüznüden dolayı sizieleştiriyorsa bence sizi olduğu gibi kabul eden birini sevin.

Birde sizi aileniz ya da önem verdikleriniz ya da arkadaşlarınızın yanında elleştiriyorsa, kusurlarınızı ya da bazı kötü yanlarınızı anlatıyorsa ve bunu sohbet esnasında yapıyorsa bu masajı alın ve ondan uzaklaşma girişiminde bulunup sizi olduğu gibi seven daha aşk dolu birine sevginizi verin.

En önemlisi KISKANMA. SİZİ KISKANMIYORSA DİKKAT! KIRMIZI ALARM DERHAL UZAKLAŞIN

Yukarıda ne demiştik. “Eşini kıskanmayan tek canlı DOMUZDUR. Oda hayvandır” Her canlı eşini kıskanır. Maymunlar , eşlerini diğer erkek maymunlardan kıskanır. Dişilerinin etrafında yalanıp gezen diğer maymunlardan kıskanır. Bir kadının etrafında bir dişinin etrafında sürekli bir erkek vardır. İster insan olsun ister hayvan. Doğanın kanunudur bu.

Dişisini kıskanmayan erkek yalnız kalmaya mahkumdur. Kıskanmayan erkek sonuçlara katlanmak, boyun eğmek zorundadır. Sevdiği kadın gidincede “neden gitti, neden bunu bana yaptı, demek sevmiyormuş, içinde varmış” dememelidir. Giden kadın zor gider, hemen gitmez çok zor karar verir…. Kadın önemsenmediği için, kıskanılmadığı sevilmediği için ilgi görmediği için, sevdiği adamdan ufak tefek jestler, hediyeler görmediği için gider. “Sonrada kadının içinde varmış maddiyata önem veriyoımuş iyi ki gitti, ben sevgiye önem veren birini bulurum” diyerek kendinizi kandırmayın sevgili erkekler…

Erkeklerin hepsi özünde aynı ise, kadınlarında özü aynıdır. Şımartılmayı, ödüllendirilmeyi ve çok sevilmeyi isterler, beklerler.. Göremezlerse ya susarlar köşeye sinerler, sadece ev işi, yemek, çamaşır ile ilgilenirler, hayattan beklentileri kalmaz, sadece kuru kuru yaşamlarını sürdürürler ya da daha şanslı olup, gidecek yerleri olanlarsa oraya GİDERLER…. Eğer eğitimlilerse, tek başlarına ayakta duracak güce, işe, maddiyata sahipseler diğerlerinden daha şanslı olduklarını söyleyebiliriz. Ona beklediği ilgiyi gösterecek, verecek bir erkeğede hayır diyemeyen kadınlarımızda çoğunluktadır.

İnsan hayata bir kez geliyor. İnsanca yaşamak, sevilmek, aşık olmak, okşanmak, hediyeler alıp ödüllendirilmek, jestlerle karşılaşmak, güzel süprizlerin olması mutluluk veren, yaşama sevincini arttıran özel duygulardır. Kısacası herkes insanca sevgiyi aşkı hak ediyor….

Erkek İlişkisinde Nasıl Davranır?

 Erkek Doğa Gereği Kadınını Korur, Gözetler

Günümüzde artık erkekler, kadınlarını zalim kabilelerden, yırtıcı kuşlardan koruyacak diye bir şey kalmadı. Fakat bir erkek kadınını günlük hayatta oluşan sıkıntılardan, sorunlardan korumalı gözetmelidir. Bir erkeğin sevdiği kadınının işten eve yalnız dönmesine gönlü razı olmayacaktır. Uzakta ise en azından eve sağ sağlim döndüğünüzden emin olup sizi telefonla aramalıdır. Ve sizi yalnız bırakan nedenleri ortadan kaldırıp sürekli yanınızda olmaya çalışan erkek sevilen sayılan hatta baş tacı edlen erkektir.

Erkek Sevdiği Kadına Karşı Kibar mı, Nazik mi?

Erkek demek kavga eden, küfür eden, vurdumu duvarı delen değildir. Küfür etmek erkeklik ise günümüzde kadınlarda küfür ediyor. O zaman kadınlara ne demeli. “Erkek gibi kadın ne mert nasılda küfür ediyor, hay maşallah” deyip alkışlanacak mı? Erkek demek küfür eden, kavga eden, duvarı tek yumruğunda delip, oyarak geçen değildir. Erkek demek sevdiğine karşı nazik, kibar olan, onu el üstünde tutan, ilgisini sevgisini eksik etmeyen, eli hep üzerinde olandır. Sevdiği kadının yanında kapı gibi duran hep yanında olan adamdır.

Sevdiğini kimseye muhtaç etmeyeni kötülüklerde korumak için adeta çelik gibi olandır erkek. Sorunlarda kadını yalnız bırakıpta iyi gününde “aşkım, canım, cicim, balım” demeyen kişidir erkek. Kadın zaten mert sever, anaçtır, annedir. Merhametli sevgi dolu, aşk doludur. Böyle bir kadını adam gibi adam dediğimiz erkek severse o kadın, eskiden denildiği gibi “saçımı süpürge de yaparım, kariyerde yaparım, evimin kadınıda olurum” diyerek sevdiği adamın karşısında dimdik durur.

Kıskanmayan erkek için şunu demek çokta yanlış sayılmaz …. Sevdiği kadını kıskanmayan erkek nasıl biridir? diye sorulduğunda? yanıtımız budur 🙂 “beraber olduğu kadına güvenen, huzurlu, olgun erkektir. ondan mutlusu, rahatı yoktur :D”

Kıskanılmayan kadın ilgi görmeyen kadın çeker gider, giderken de kavgasız, gürültüsüz, sessizce ve iz bırakmadan birden gider..

Bir erkek sevdiği kadını kıskanıyor ve bunu belli etmiyorsa, kadın sonunda patlar “ne biçim erkeksin, beni kıskanmıyorsun bile, sevmiyorsun” der ve çeker gider. Terkedilmiş ve yalnız kalan erkek sonra “beni zaten sevmiyormuş, bana layık değilmiş, içinde varmış gitmek, ufacık bahane arıyormuş” diyerek kendini teskin etmeye kalkmasın 🙂 Kadın gitmek için bahane yaratmaz. Ortada olumsuz ve yolunda gitmeyen durumlar varsa görür, sabreder, düzelmesini bekler …. baktı olmuyor sessizce birgün aniden çeker gider…… Fakat bir erkek sevdiği kadını gerçekten kıskanmıyorsa, durup hakkında düşünülmesi gereken erkek profilidir. Sevgili kadınlar aman dikkat.

Kadın sevdiğinden asla gitmez … Kadın ortada olan yanlışlıkları görür, olumsuzlukları hisseder, düzelmesini bekler, sabreder, dır dır eder, düzelt der … bakar sonuç aynı düzelmez … o zaman yapacak tek şey kalır gitmek … Kadının gitmesini erkek bunları yaşatarak sağlar … hiç bir kadın seven erkeğin ilgisinden, sevgisinden, kıskançlığından bunalarak gitmez… küfür dayak ve ilgisizlik, kıskanılmamak, saygısızlık olan yerde kadın durmaz … ve kadın gitmeye karar verdimi giderse hiç bir güç onu geri döndüremez …

Yazımın sonuna geldik. Kıskançlık, hamurumuzda aşkta olan duygulardır dedik. Hayvanlar bile dişilerini kıskanırken, insanların sevdiği kadını kıskanmaması nasıl bir duygudur? dedik. Fakat bu kıskançlığıda abartmamak gerekir. Karşındakine fiziki zarar vermeden, yerinde kıskanmalar herzaman aşkı, sevgiyi, ilişkileri birbirine daha sıkı bağlayan hislerdir. Siz kadınınızı kıskanmazsınız ama sizi kıskanan, beraberliğinizi kıskanan, çomak sokmak isteyen o kadar çok kişi vardır ki haberiniz yoktur. Sizi ayırmak için aranıza kara kedi bile sokarlar. Buna izin vermek o aşka yazık etmek demektir.

Siz siz olun, ister kadın ister erkek olun sevdiğini asla yalnız bırakmasın. Seven sevdiğinin yanındadır herzaman. Aranıza ilişkinizi kıskanıpta nifak sokmak isteyenlerede böylelikle izin vermemiş olursunuz. Zaten bu fani dünyada ne isteriz ki başka. Sağlıklı, huzurlu, masumca temiz yaşamak. Eeeee bulmuşken sevgiyi, aşkı, onu da çok boş bırakmamak lazım değil mi? Ne demişler “salarsan, bırakırsan gider” …. Sonra kimse “içinde varmış gitmek” diye kendini teskin etmesin boşuna 😀 …

Kadın Erkeği Neden Aldatır? Yazımızı okumadan geçmeyin. Okumak için tıkayınız.

ASLA KISKANMAYAN VE SAHİP ÇIKMAYAN ERKEKLERİN TAM OLARAK SORUNU NEDİR? İLİŞKİLER VLOG ADİL YILDIRIM dinlemek için tıklayınız

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız