Kadın Erkeği Neden Aldatır?

0 1.010

Aldatılan kadın olarak çok fazla alışıldı bu kelimeye. Kadın neden aldatır? Fakat birde aldatan kadında vardır. Aldatma, aldatma kelimesi aslında büyük can sıkıcıdır. Bir kadın erkeği neden aldatır? ya da kadınlar neden aldatır? dersek yanıtı çok basit. Erkekler sevgililerini ya da eşlerini neden aldatıyorsa kadında erkeği aynı duygu ile aldatır. Aldatan kişilere baktığımızda, aldatmayı istemedikleri ama bazen partnerinin bunu hak ettiklerini düşünerek aldatırlar. Bazen intikam, ders verme, cinsel dürtü gibi nedenler sayabiliriz.

Kadın, erkeği aldatmak istemez. Erkek, kadını buna zorlar. Kadının içgüdüsünde aldatma yoktur. Aldatmak çok iğrenç verici bir durum olsada bazen kadınlar erkeğine ders vermek ya da intikam duygusu ile aldatırlar. Bir kaç kadına sorulduğunda, kadının eşini ya da sevgilisini aldatmasının sebebi olarak erkeğin ilgisiz olmasından dolayı olduğu görülür. Erkeğin kadını aşağılaması, hakaret etmesi, ötelemesi, kadına sevgisini ve ilgisini çekmesi, erkeğin ilişkileri hakkında konuşmaması, sessiz kalması, ona adeta bir robotmuş gibi ruhsuz davranması, aldatmanın sebebi olarak görülür.

Konu ile ilgili görüşüne başvurulan bazı kadınlar ise “gönülden sevmeyen her erkek aldatılmayı hak eder” gibi söylemdede bulunabiliyorlar. Bazı kadınlar ise “hiç kimse aldatılmayı hak etmez, madem mutlu değilsin, ayrıl” görüşünüde savunanlar vardır.

Kadın Erkeği Neden Aldatır? Kadın Neden Aldatır?

Kadın ya da erkek fark etmeksizin, bir kişi genellikle ilişkisindeki eksikliklerden, memnuniyetsizlikten ya da dışsal faktörlerden dolayı aldatır. Ancak bu, her durum için geçerli bir genelleme değildir ve aldatma kompleks bir konudur.

Kadının Erkeği Aldatmasının Sebebi Psikolojik şiddet Görmesi

Kadın, erkeğin soğuk davranışlarına karşı sanki aşağılandığını düşünür. Ötelendiğini düşünür. Ayrıca ilişkisinde psikolojik şiddet gören kadın da aldatabilir. Şiddet, sadece fiziki olmaz. Psikolojik şiddet en tehlikeli şiddetlerden biridir. Kadın, ses çıkaramazsa, kendini izah edemezse, ilişkiyi ayakta tutmaya çabaladığı halde erkeğin de kadının bu çabasını görmezden gelirse, kadın intikam için bile aldatabilir. Kadının aldatma sebeplerinden biri ilgisizlik ve erkeğin ona artık yeterince sevgi göstermemesidir.

Hiç bir kadın, bir erkek ile elele gözgöze gelmek için aldatmıyor. Baskı altında olan kadın daha çok aldatıyor. Kadınlar, erkeğin gösterdiği tüm baskılara rağmen, bir başka erkeğe yönelip aşık olabiliyorar. Bazı kadınlar çocuklarını bırakıp o erkeğe gidecek derecede gözü kara olabiliyorlar.

Hele ki evlilikte olan baskılar, erkeğin kaba ve duyarsız davranması, çocukların yetiştirilmesi, nefe alamama özgür olamama gibi durumlarda aldatmak için etken olabiliyor. Aldatmak her yaş için geçerlidir. Yaşla ilgisi yoktur. Evlilik için birden gelişen pişmanlbık azen aldatmak için zemin olabiliyor.

Erkeğin flört döneminde ki nazikliği ile evlendikten sonra oluşan kabalığı, aldatma nedenlerine girebiliyor. “Nasıl olsa evlendik, nasıl olsa bana çok aşık, nasıl olsa bensiz yapamaz, nasıl olsa çok büyük seviyor, ayrılamaz” düşüncesi ile kaba davranan erkek aldatılan erkeklerin başında geliyor.

Kadının Erkeği Aldatmasının Sebebi İlişkide Yaşanan Sık Tartışmalar

Ayrıca, ilişkide sık yaşanan tartışmalar da kadını aldatmaya yöneltebilir. Kadın aldatır ama yakalanmaz. Kadının aldattığını erkek anlayamaz. Erkek, aldattığı zaman bunu belli edebilir. Zeki bir kadın, erkeğinin onu aldattığını hemen anlar. Fakat zeki bir kadın, erkeği aldattığını kendi belli etmediği sürece erkeğin anlaması imkansızdır. Kadın, sevgilisini aldattığını en yakın kadın arkadaşına bile söylemez. Böylece sırrını kimse bilemediği için, erkeğin kulağına gitmez.

  • Kadın, eğer erkeği onu aldatırsa da aldatabilir. Çok kadın eşi aldattı diye aldatmaz, boşanır ya da ayrılır. Ayrılacak kadar cesareti olmayan kadın intikam duygusu ile erkeğini aldatabilir. Buna kısasa kısasda diyebiliriz. Kendisinin aldatıldığını öğrenen kadın, erkeğinin bunu hak ettiğini “aldatılmayı hak etti” diye düşündüğü için aldatır.
  • Kadının fiziksel ya da psikolojik şiddete uğramasıda aldatma sebeplerinden biridir.
  • Özellikle kaba erkekler aldatılır. Kadının en dayanamadığı erkek tipi kaba erkeklerdir. Genelde en çok bu tür erkekler aldatılır. Kadına şiddet salan, korku veren, kabalık eden, küfür eden erkekler genellikle kadının intikam duygusu ile aldatılırlar. Kadın belli etmediği içinde kaba ve sert erkek sanır ki “kadınım beni aldatamaz” diye düşünerek, gezer ve bunun rahatlığını yaşar.
  • Saygısızca davranan erkek, sevgisini esirgeyen, sözle ya da alaylı imalarla aşağılayan erkek, kadında büyük travma yaratır. Kadın erkeği çok sevsede ayrılamayacak derecede sevsede, zaman zaman o erkekten soğur. İşte bu anlarda kadın erkeği cezalandırır.
  • Kadın sevdiği erkekten nezaket, ilgi göremediğinde ona bu ilgiyi, sevgiyi veren bir başka erkeğe rastladığında aldatabilir.
  • İlişkide sık yaşanan tartışmalar olursa kadın erkekten uzaklaşır. Erkek bunu farkedemeyebilir. Bu durumlarda da aldatmalar gerçekleşebilir.
  • Kadın, ilişkilerinden konuşmayan, sessiz kalan erkeğe aşık ise zamanla bu aşk pişmanlığa dönüşür. Konuşan bir başka erkeği gördüğünde kalbi ona kayabilir.
  • Cinsel uyumsuzluk aldatmaların başında gelir. Bir çok uzman, aldatmanın çok eski ilişkilerde olduğu düşüncesini kabul etmiyor. Yeni başlayan ilişkilerde de yukarıda saydığımız etkenlerin oluşması ile de aldatmalar görülebiliyor.

Aldatılmadan, Yolunda Giden İlişkiler İçin Olması Gerekenler

İlişkide sevgi, saygı nezaket hoşgörü varsa aldatma durumları daha az görülüyor. Kadın, çaresiz kalırsa, ezilirse güçlülüğünü kendine kanıtlamak için bile aldatır. Aldattığını söylemeyen kadın, erkeğin ona her şiddetinde daha da aldatma duygusu artar. Kadın, erkeğin gösterdiği her tür şiddete karşı koyuşu, erkeğini cezalandırması bazen aldatma olarak görülebiliyor.

Erkek, kadına ne kadar baskı uygularsa, kaba, argo, küfür olursa, ilgisini çekerse o erkeğin sevilmek gibi bir şansı yoktur. Erkek sevildiğini zanneder. Oysaki kadının kafasında ilişki bitti ise bazen bunu belli etmeyebilir. Kadın hemen gitmez. Kadın garanticidir. Kadın, garanti olarak güveneceği bir başka erkeği bulmadıktan sonra ayrılmaz. Bulana kadarda arayış içindedir. Bulduğu zamanda giden kadını kimse tutamaz. Kadının gitmesi erkeğe bağlıdır. Hiç bir kadın sevildiğini belli ettiği ve ilgi duyulduğunu gördüğü erkeğinden kopmak istemez, onu aldatmaz, terketmez.

Kadın, hiç gitmeyecekmiş gibi sever ama yeri gelir, hiç sevmemiş gibi gider.

Kadın, hiç gitmeyecekmiş gibi sever ama yeri gelir, hiç sevmemiş gibi gider.
Kadın, hiç gitmeyecekmiş gibi sever ama yeri gelir, hiç sevmemiş gibi gider.

Jean-Christophe Grange ne demiş. “Kadın, hiç gitmeyecekmiş gibi sever; ama yeri gelir, hiç sevmemiş gibi gider.” Kadının kalbine gidecek tek yol sevgi, ilgidir. İlgisizlik her canlıyı uzaklaştırır.. Akıllı bir erkek, kadınına sevgisini, ilgisini çokça vermelidir. “Çok seversem şımarır” tezi artık eskidendi. Bazı kadınlar ne kadar çok sevilirse, erkeğine o kadar daha çok bağlanır sever.

İhanet, aldatmak iyi bir şey değildir. Belki erkek aldatıldığını anlamayabilir fakat ilahi adalet bir gün tecelli eder. İnsan ne ekerse onu biçer. Siz siz olun, erkeğiniz size sevgisini, ilgisini esirgiyorsa, size inanmayarak, güvenmeyerek aşağılıyorsa, sizinle sürekli tartışıyorsa, siz ilişkiyi ayakta tutmaya çalıştığınız halde bunu görmüyorsa, sizinde ona böyle bir cezalandırma şeklini uygulamanız gerekmez.

Erkek çok kaba, saygısız, aşağılayıcı olabilir. O öyle diye sizinde kendi kişiliğinizi, ahlakınızı bozmanıza gerek yok. Aldatmaktansa kibarca o erkeğe “hoşçakal“demek yapılacak en doğru davranıştır. Aldatmaktansa, ondan ayrılmalısınız. İstediğiniz kişilikte, tarzda bir erkek mutlaka var. Arayarak, belkide bir tesadüf sonucu rastlayarak bulabilirsiniz. Yeni bir sevdaya başlayarak ve çok mutlu olarak kendinizi ödüllendirebilirsiniz.

Sonuç olarak aldatmayı cinsiyet ile ayırt etmemek gerekir. Erkekte aldatır, kadında. Erkek neden aldatıyorsa, kadında aynı duygular içinde aldatacaktır. Önemli olan aldatılmayı ortaya çıkaracak saçma davranışlara girmemek, karşıdaki kişiyi örselememek gerekir. Samimi ve birbirine sevgi dolu yaklaşan, üstünlük taslamayan, uzaklaşılmayan, küs kalıpta burnu sürtülsün diye uzaklık verilmeyen ilişkilerde aldatma az görülüyor.

Herkesin, mutlu, sevgi ve saygının olduğu, merhamet, anlayış dolu, güzel, sadakat duygusu içinde yaşanılacak bir ilişkiye hakkı vardır.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız