Hakan Yıldırım Ailesini Buldu mu? Didem Arslan

0 917

İzmir’de topçu tugayının olduğu yerde dayısı Ahmet Saygılı tarafından annesi Zayide hanımdan alınıp, “buldum” diye polislere teslim edilme sureti ile sokağa terkedilen Hakan Yıldırım en sonunda ailesini buldu. Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programına başvuran Hakan Yıldırım, Didem Arslan Yılmaz ve güçlü ekibi tarafından tam 43 yıl yıl sonra bilinmeyenler çözüldü.

Dile kolay 43 yıldır ailesini bilmeyen, tüm aramalara rağmen bulamayan Hakan Yıldırım, Didem Arslan Yılmaz’a başvurduktan sonra gerçek ailesi bulundu. Ailesi hakkında hiç bir bilgiye sahip olmayan, elinde sadece bir gazeteden alınmış fotoğrafı bulunan Hakan Yıldım sonunda sıcak aile yuvasına kavuşacak mı bilemeyiz ama Didem Arslan Yılmaz sayesinde soy ağacı köklerine kavuştu.

Dayı Ahmet Saygılı ve Hakan Yılmaz’ın teyzesi tarafından sokağa atılan Hakan Yıldırım “annem beni bırakmazdı” diyerek Didem Hanıma sürekli dert yandığı anlaşıldı. Dayısı tarafından annesinin 3.kez evlendirilmek için kendisinin sokağa atıldığı Hakan Yıldırım oldukça üzgün. Dayısı Ahmet Saygılı tarafından annesinin kendisinden çok çok yaşlı bir adamla evlendirildiği, hatta yaşlı adama bakıcı olarak verildiği söylendi. Bu evliliğe engel olmaması içinde teyesi ve dayısı Ahmet Saygın kararı ile sokağa terkedildiği belirtildi.

Annesinden, sıcak yuvasından sokağa terk edilme öyküsünü 43 yıl sonra öğrenen Hakan Yıldırım adeta yıkıldı. Dayısı Ahmet Saygılı’nın, annesinin evlenmesine engel olacağını düşündüğü için bebekten kurtulma yolunu seçtiği ve sokağa atma kararı verildiği belirtildi. Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında ilk kez annesinin fotoğrafını gören Hakan bey, “Annemi hiç göremedim, çok güzelmiş” diye gözyaşları sicim gibi yüzünden inerken, tüm Türkiye’nin vicdanlarını yaktı.

43 Yıl Sonra Annesi Zayide Hanımı İlk Kez Gören Hakan Yıldırım Didem Arslan Yılmaz Sayesinde Köklerine Kavuştu

Hakan Yıldırım Ailesini Buldu
Hakan Yıldırım Ailesini Buldu

Hakan Yıldırım’ın gerçek ailesi tarafından 43 yıl önce adı Akın olarak konulmuş. Gazete küpüründeki fotoğrafın aynısı gerçek ailesinde de olan Hakan Yıldırım 43 yıl sonra ilk kez annesinin fotoğrafını gördüğü an büyük bir şok, özlem yaşayarak, gözyaşı döktü.

Hakan Yıldırım Yürekleri Dağladı
Hakan Yıldırım Yürekleri Dağladı
Hakan Yıldırım Ailesine Kavuştu
Hakan Yıldırım Ailesine Kavuştu
Hakan Yıldırım Annesi Zayide Hanım
Hakan Yıldırım Annesi Zayide Hanım

Hakan Yıldırım’ın teyzesi ile dayısı Ahmet Saygılı, annesi Zayide hanıma 3. evlilik yaptırmak istedikleri için Hakan Yıldırım‘ı annesinin kucağından zorla alındığı gibi sokağa götürüldüğü belirtildi. Ordan polis karakoluna giden dayı Ahmet Saygılı, öz yeğeni olan Hakan Yıldım‘ı gözünü kırpmadan “buldum” diyerek polislere teslim ettiğini bir daha da asla onun akıbetini merak etmeyerek yıllarca. öz yeğenini aklına getirmeyerek yaşadığı belirtildi. Yürekleri burkan bu olayda herkesin vicdanı sarsıldı. Yitip giden 43 yılın acısı nasıl, nereden çıkacak bilinmiyor. “Çok güzelmiş” dediği annesini 43 yıl dayısı Ahmet Saygılı ve teyzesi yüzünden göremeyen Hakan Yıldırım tüm Türkiye’yi üzdü.

Kardeşi Helallik İstedi

Teyzesinin oğlu olan, 43 yıl sonra kardeşi olduğunu öğrenilen Ali Koç ise “annemi ben çok severim. Onu üzülmesini istemem. Hakan’dan insanlık hakkını helal etmesini istiyorum” dedi. Teyzesi ve dayısı tarafından sokağa atılan Hakan Yıldırım, kardeşi Ali Koç’un istediği helalliği verecekmi bilinmez. Fakat hayatı çalınan bir kişiden helallik isteyen Ali Koç izleyenleri şaşırttı. Verir vermez Hakan beyin vicdanına kalıyor artık..

Teyzesi ve dayısı Ahmet Saygılı’nın yüzünden ailesinden ayrı yaşamak zorunda bırakılıp, yıllarca anasız, babasız sokaklarda büyüyen ve bu yaşına kadar kimsesiz işsiz, güçsüz olduğu için evlenemeyen, hayatı çalınan Hakan Yıldırım, annesine bakarak akıttığı gözyaşları ile yürekleri dağladı. Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programının tam bitme zamanında istenen helalik verildi mi verilmedi mi bilemeyiz ama yitip giden Hakan Yıldırım‘ın hayatını, çocukluğunu, annesini kim geri verecek onun cevabını helallik isteyen Ali Koç verebilecek mi? Veremezse, Hakan Yıldırım’ın da hayatını çalanları affetmesini istemek ne kadar doğru o da vicdanların yanıtına kaldı.

Didem Arslan Yılmaz’ın Hakan Yılmaz’a Çok Güzel Süprizleri Vardı

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programının takipçisi olan İzmir Didim‘den bir izleyici Uğur Şahin bey, bu yaşananlara dayanamayarak Hakan Yıldırım‘a iş vereceğini açıkladı. Eğer isterse ev bile tutabileceğini, kirasını ödeyebileceğini ve yeni ailesi ile birlikte yeni bir hayata başlaması için elinden geleni yapacağını belirttiğini Didem Arslan Yılmaz Hakan Yıldırım’a iletti.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız