Sabah Güzel Uyanmak İçin Yatmadan Önce Bunları Yapın

0 984

Sabah güne güzel başlamak istiyorsunuz. Saçlarınızın bukle bukle dalgalı olmasını istiyorsunuz. Teninizin canlı ve pırıl pırıl olmasını istiyorsunuz. O halde size vereceğimiz bir kaç ipucu ile sabah güzel bir şekilde uyanabilirsiniz.

İşe giderken saçlarınızın dalgalı ve havalı bir şekilde olması için erken kalkmaya paydos. Aşağıda size vereceğimiz ip uçları sayesinde sabah çokda erken kalkmanıza gerek kalmayacak, saçlarınızı dalgalı bir duruma getirmek için yarı uykulu mücadele vermeyeceksiniz. Size vereceğimiz öneriler ile 15 dakika daha fazla uyuyabilirsiniz. Hemen yazımıza geçelim.

Sabah güzel ve dinlenmiş bir cilt ve bedenle uyanmak için ilk önce uykunuzu iyi almış olmalısınız. En az 8 saatlik uyku uyumalısınız. Aksi taktide bedeniniz dinlenme zamanı az olduğu için yenilenemeyecek ve yorgun kalkmanıza sebep olacaksınız. Güzel ve en az 8 saatlik bir uyku hücrelerin yenilenmesi ve onarılması için zorunludur.

Sabah Uyandığınız Zaman Saçlarınızın Dalgalı Olması İçin Yapmanız Gerekenler

Yatmadan önce saçlarınızı nemli olacak şekilde ıslatın. Tarayın ve saçlarınızı örün. İri dalga istiyorsanız saçlarınızı 3 kısma ayırıp örün. Eğer daha dalgalı, kıvrımlı istiyorsanız saçlarınızı daha fazla bölümlere ayırarak örün. Saç örgüleriyle uyuyun. Sabah uyandığınızda kahvaltı edip giyindikten sonra makyajınızı yapın en son saçlarınızı açın. Hafif bir taramayla saçlarınıza şekil verin. Saçlarınızın dalgalı ve hoş olduğunu göreceksiniz.

saclari gazete kagidi ile sarmak

Bigudilerle saçınızı sarıp yatmak size işkence ise saçlarınızı ıslatın.

Gazete kağıdını uzun olarak katlayın saçınızı gazete kağıdına sarın.

İki ucu birleştirin. Başınız acımadan uyuyabilirsiniz.

Saçlarınızda istediğiniz gibi sabah dalga dalga olacaktır.

Böylelikle saçınızı sarmak için erken kalkmamış olacaksınız. Daha fazla uyuyup dinlenmenizi sağlamış olacaksınız.

Yatmadan Ayak Topuklarınıza Vazelin Sürün

Sabah ayaklarınızın yumuşak ve pürüzsüz olması için yatmadan önce ayak topuklarınıza ve ayağınıza vazelin sürün. Üzerine çoraplarınızı geçirip yatın.

Yatmadan Önce Dişlerinizi Fırçalayın Ardından Dudaklarınızın Kan Dolaşımını Sağlayın

Sabah temiz bir ağız ve canlı kanlı dudaklar ile uyanmak için yatmadan önce dişlerinizi fırçalayın. Ardından dudaklarınıza diş fırçası ile nazikçe masaj yapın. Bu masaj dudaklarınızın kan dolaşımını harekete geçirip canlı dudaklara sahip olmanızı sağlayacaktır. Ardından dudaklarınıza hafif bir nemlendirici sürüp yatın. Bu işlem kışın dudaklarınızın çatlamasını da önleyecektir.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız