Güzellik Uykusu Nasıl Yapılır?

0 387

Güzellik uykusu diye bir söz vardır. Bu söz gerçekten doğrudur. Güzellik Uykusu gerçekten vardır. Güzellik Uykusu Nasıl Yapılır? Uyku cildimizi güzelleştirir mi? Bu yazımızda uykunun güzellik ile ilişkili olduğunu gösteren bir çok bilgiler vereceğiz. Güzelleşmek istiyorsanız yazımızı pür dikkat okuyun.

Uyurken güzelleşmek için vereceğimiz önerilere kulak verin. Güzellik Uykusu nasıl yapılır ve güzellik uykusu için ne yapmalıyız? hemen maddeler halinde yazmaya başlayalım.

1. Yastığımız Saten veya İpek Olmalıdır

Yastığınız neden saten veye ipek olmalıdır açıklayalım. Yüzümüz yastığa değdiği zaman sürtünme ile kırışma yapar. Bu şekilde uıyununca yüzümüz kırışır ve daha erken kırışmasına sebep olur. Saten veya ipek yumuşak olduğu için yüzün yastıkla teması sırasında yumuşak bir doku olduğu için yüzümüzü kırıştırmayacaktır. Eğer saten yada ipek yastık yoksa yüzünüzü yastığa değdirmeden uyumayı alışkanlık edinin. Yastığın sertliği ile yüzünüzün kırılmasını önlemiş olacaksınız. Böylelikle erkenden yüzünüz kırışmayacaktır.

2. Yüzünüzde Makyaj Varsa Mutlaka Uyumadan Önce Makyajınızı Silin

Makyaj yani boya maddeleri siz uyurken iyice cildinizi emer ve cildinizin gözeneklerini tıkar. Bunu siz hissetmezsiniz ama cildiniz hisseder hava alamaz. Temiz bir ciltle uyursanız uykunun verdiği dinlenme cildinizedeyansıyacak daha parlak ve canlı bir cilt ile uyanmanızı sağlayacaktır.

guzellik uykusu cildi guzellestirir

3. Mutlaka Sırt Üstü Uyuyun

Sırt üstü uyumak cildinizin yastıkla temasını önleyecektir.

Yüzünüzde baskı oluşmayacağı için cildiniz kırışmayacaktır.

Sürekli tek bir yöne yatmak o tarafta kırışıklığın daha fazla olmasına yol açar.

4. Uyumadan Önce Yüzünüze Nemlendirici Sürebilirsiniz.

Sabahları canlı taze bir cilt i,le uyanmak istiyorsanız, yatmadan önce yaşlanma karşıtı kremi sürebilirsiniz. Yüzünüzü nemlendireceği için uyurken derinizde onarılacağı için menlendirilmiş bir deride kırışıklıklar olmayacaktır.

4, Yastıklarınızı Haftada 2 Kez Mutlaka Değiştirin

Yastıklarınızın sık değiştirmeniz gerekiyor. Bunun sebebi siz uyurken ağzınızdan çıkan uyku salyası, ya da ter gibi nedenlerden dolayı yastığınızda bakteri oluşabilir. Yastık kılıfınızı değiştirmezseniz bu bakteriler ile uyumak zorunda kalabilirsiniz. Eğer yastık kılıfınızı değişteremeyecekseniz gün olduğunda en azından yastığınızın tersini çevirip öyle yatın.

5. Yatmadan Önce Su İçin

Vücut için su çok önemlidir. Vücudumuzun susuz kalmasına izin vermemeliyiz. Uyumadan önce içilen su, vücudumuzun daha iyi dinlenmesine onarılmasında büyük yardımı dokunacaktır.

6. Uyumadan Önce Asla Alkol Alınmamalıdır

Alkol vücut için zararlıdır. Hele uyumadan önce alınan alkol vücudun yorgun kalmasına sebep olur. Alkol vücuttaki su miktarını azaltacağı için vücut susuz kalacaktır. Susuz kalan vücutta hücrelerimiz su ihtiyacını karşılamak için vücuttaki sıvıları toplayacaktır. Gözler etrafındaki sıvıları toplayan hücreler sabah şiş gözlerle uyanılmasını sağlayacaktır.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız