Kayınpeder Süleyman Yıldırım Nasıl Öldü?

0 1.648

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında kayınpeder Süleyman Yıldırım cinayetini araştırması için başvuran aile suçluyu arıyor. Suçlu kızı Çiğdem Güçlü mü, damadı Süleyman Güçlü mü yoksa hiç beklenmedik başka biri mi?

Stüdyoda Yapılan Tatbikat Deneyimli Cinayet Polisini Kandıramadı

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında damat Süleyman Gürbüz, kayınpederi Süleyman Yıldırım ile olan kavgasını anlatırken o an yaşanan olay canlandırıldı. Kayınpeder Süleyman Yıldırm‘ın nasıl bıçaklandığını bulmak için yapılan tatbikat Emekli Cinayet Büro Polisi Orhan Kemiksiz‘i ikna edemedi. 20 yıl boyunca Cinayet Büro ekibinde çalışmış olan Orhan Kemiksiz, bir olay nasıl olur, nasıl gerçekleşir, nasıl bıçak girer, nasıl düşer konusunda bilgili olduğundan bu anlatım yılların Cinayet Polisini asla ikna etmedi, kanmadı.

Süleyman Yıldırım Cinayetinde Tatbikat

Süleyman Yıldırım Cinayetinde Tatbikat
Süleyman Yıldırım Cinayetinde Tatbikat

Süleyman Yıldırım Cinayetinde Orhan Kemiksiz Canlı Tatbikat Yaptı

Süleyman Yıldırım Cinayetinde Mehmet Kemiksiz Canlı Tatbikat Yaptı
Süleyman Yıldırım Cinayetinde Orhan Kemiksiz Canlı Tatbikat Yaptı

Süleyman Gürbüz olayı anlatırken “Ben kapının önünde beklerken rahmetli kayınpeder geldi. Babam tuttu kolumdan. Sağ eli ile karnımın üzerinden arkamdan sardı. Sol elinde kayınpederin elinde bıçak var. Arkamda belimde dururken ben bıçak olan sol elini tuttum çevirdim. Elinden bıçağı alayım derken benim parmak kesildi. Bıçağı aldım koltuğun üzerine koydum. O arada kayınpederin yere düştüğünü gördüm” diye anlatınca deneyimli cinayet büro polisini ikna edemedi. Orhan Kemiksiz “Bu olay bu şekilde olmaz” diyerek hem olayın bu şekilde olamayacağını söyledi hemde elinde ki kesiğin daha farklı kesik olabileceğini, gösterdi. “Genelde bu tür kavgalarda kesikler şu şekilde olur” diye anlatan Orhan Kemiksiz, Süleyman Gürbüz‘ün doğru söylemediğini söyleyerek stüdyoya Süleyman Gürbüz‘ün eşi Çüğdem Gürbüz davet edildi.

Süleyman Yıldırım’ı Kim Bıçakladı? Eşi mi, Kızı mı, Damadı Süleyman Gürbüz mü?

Süleyman Yıldırım Neden Nasıl Öldü
Süleyman Yıldırım Neden Nasıl Öldü

Süleyman Yıldırım bıçaklanmış ve hemen hastaneye götürülmediği için kan kaybından ölmüştür. Didem Arslan Yılmaz, Çiğdem Gürbüz‘e’ “Baba çok özeldir. Benim babam hayatta değil. Senin babanı kim öldürdü? Baban şu an toprağın altında? Sen herşeyi gördün ve vicdan azabı çekiyorsun. Vicdanın rahat mı?” diye sorması üzerine Çiğdem ağlamaya başladı ve Didem Arslan Yılmaz’ın duygulu konuşmasına daha fazla direnemedi.

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme Programında İtiraf Geldi

Stüdyoya gelen Süleyman Gürbüz‘ün eşini soruları ile sıkıştıran Didem Arslan Yılmaz son derece samimi, sevgi dolu ve duygusal yaklaşımı ile Çiğdem Gürbüz‘ün ağzından olayın nasıl gerçekleştiğini öğrendi. Çiğdem Gürbüz eşi Süleyman Gürbüz yanında oturduğu için konuşamadığını farkeden Didem Arslan Yılmaz, Süleyman Gürbüz’ü stüdyo dışına aldırdı. Ardından Didem Arslan Yılmaz‘ın Çiğdem’e duygusal yaklaşımı ile vicdanına seslenmesi ile konuşacak duruma geldi. Gözyaşlarını tutamayan Çiğdem Güçlü, vicdanı ile gerçekler arasında gidip geldi.

Orhan Kemiksiz‘inde sorduğu sorular karşısında artık dayanamayan Çiğdem Güçlü olayın gerçek boyutunu anlatmaya başladı.

Emekli Cinayet Büro Polisi Orhan Kemiksiz Çiğdem Gürbüz’den Ayrıntıları Aldı ve Çiğdem Gürbüz Gerçeği Anlattı “bıçak eşimin elinde idi

Orhan Kemiksiz, “Eşimin elini babam tuttu dedin. Eşinin elini baban mı tuttu? Eşinin elinde ne vardı? Ne vardı elinde, bıçak mı vardı? Yanlışlıkla mı girdi o bıçak babana?” diye sorunca artık Çiğdem herşeyi anlatmaya başladı.

Çiğdem Gürbüz, “Eşimin bıçak çıkardığını birebir gördük. Eşimin bıçağı cebinden çıkardığını gördük. Elinde de gördük. O esnada kapının önündelerdi. Ben çocukları içeri götürdüm. Dışarı çıktığımda babam yerdeydi. Bıçağın nasıl babama saplandığını görmedim. Başka ayrıntıyı görmedim” diye konuştu. “

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programında birden bire gelişen olaylar, konuşmalar, konuklar televizyonları başında izleyenler içinde kısa zamanda bağımlılık yaptı. Adalete yardımcı olmak isteyen programda haksızlıklara karşı göğüs geren ve suçluların cezasını çekmesi için yoğun mücadele veren Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme program ekibine iyi ki varlar diyoruz. Bu tür programlar, mağdur duruma düşenlerin seslerini duyurması için büyük şans.

Süleyman Güçlü ile Emekli Cinayet Büro Polisi Orhan Kemiksiz ile yapılan canlı tatbikatı izlemek için tıklayınız.

SON GELİŞME – HABER GÜNCELLEMESİ – 07 Ekim 2020

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme Programında Cinayet İtirafı

Süleyman Gürbüz canlı yayında itiraf etti

07 Ekim 2020 tarihinde Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme programının canlı yayınında itiraf geldi. Olayın zanlısı olduğu düşünülen Süleyman Gürbüz‘den canlı yayında itiraf etti.

Süleyman Gürbüz Kayınpederinin Bıçaklandığı Anı Anlatıyor
Süleyman Gürbüz Kayınpederinin Bıçaklandığı Anı Anlatıyor

Süleyman Gürbüz, Süleyman Yıldırım‘ın bıçaklanma anını şu şekilde kendi ağzından anlattı. “Ben içerden dışarı çıkarken kaynanam arkadan kaktırdı. Pencerenin önünde bıçak vardı. Bıçağı aldım ben cebime kattım. O arada dışarı çıktım. Kapının önünde taksi beklerken kaynana ordan başladı bağırmaya. Kayınpeder de başladı. Baba sen karışma dedim. Bana orda küfür etti. Kayınvalide de başladı bağırmaya. İkiside bana küfür ettiler. Bana küfür ettiklerinde kayınpederi vurmaya niyetim yoktu, kayınvalideyi vuracaktım. O arada kapıyı açtım içeri girdim babam kolumu tuttu. Babam bileğimi büktü bıçağı almak isterken o arada parmağım kesildi. Birlikte bıçağı çevirirken babamın yere düştüğünü gördüm”. dedi. “Hedefte kayınpeder yoktu. Hedefte kayınvalide vardı. Kayınpeder kaza ile öldü”. dedi.

Bu itirafından sonra Süleyman Gürbüz Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme Programında İstanbul Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Ekipleri ve Küçük Çekmece İlçe Emniyet Müdürlüğü Devriye Ekipleri Gözaltına Alındı

Süleyman Gürbüz Gözaltına Alındı

Süleyman Gürbüz itiraf etti gözaltına alındı
Süleyman Gürbüz itiraf etti gözaltına alındı

Süleyman Gürbüz bu olay için ile daha önce 5 ay cezaevinde yatmış ve henüz mahkeme sonuçlanmamış ve tahliye olmamıştır. Tutuksuz yargılanmak şartı ile serbest bırakıldığı belirtildi.

Süleyman Gürbüz’ canlı yayında itiraf etti, izlemek için tıklayınız

Süleyman Gürbüz canlı yayında gözaltına alındı, izlemek için tıklayınız

Didem Arslan Yılmaz’la Vazgeçme Telefon Numaraları: 0 212 702 22 22 – 0 212 536 47 47

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız