Kahkül Kesimi Nasıl Olmalıdır? Kahkül Modelleri

Saçların olduğu kadar kahküllerinde ayrı havası vardır. Kahküller ne kadar yüze göre biçimlendirildiyse o kadar yüzü hoş gösterir. Kahkül kesimi nasıl olmalıdır ve kahkül modellerini bu yazımızda sizlerle paylaşacağız.

0 6.707
kahkul kesimi nasil

Saçlar kadını güzel gösteren en güzel ayrıntılardan biridir. Bir kadının saçları ne kadar bakımlı, parlak ve güzelse güzelliği de o oranda artar. Saçlar, uçlardan her ay 4 santim kadar kesildiği taktirde oluşan kötü kırıkları ve eşitsizliği ortadan kaldırır. Her ay saç uçlarından ufak olarak kesilmesi saçı sanıldığı gibi kısaltmaz. Aksine çok yararlıdır. Saçın daha iyi uzamasını ve daha sağlıklı olmasını sağlar.

Ayrıca saç uçları daha yumuşak olduğu için saçın uç kıvrımları da estetik olur. Saç uçlarının her ay 3-4 cm. alınması saçı çok güzelleştirir. Peki kahküller nasıl olmalıdır? Kahkül kesimi nasıl olmalıdır? Kahküller yüze ne getiririr, ne götürür? Hepsini ayrıntıları ile yazacağız. Yüze göre Kahkül Modelleri nasıl olmalıdır? Resimleri ile bahsedelim.

Kahkül Nasıl Kesilir? Twist Kahkül Kesimi

Kahkül kesmek zor görünse de çok kolaydır. Her kadın evde kahkül kesebilir. Kahkül nasıl kesilir resimleri ile anlatalım.

Kahkülü kestikten sonra yüz şekline göre model verilirse daha yüzü ortaya çıkarır. Mutlaka kuaföre gitmeye gerek yoktur.

Kahkül kesimini yazımızda sizler için ayrıntılı anlattık. Okuyunca sizde kendiniz evde mükemmel bir kahkül kesimi yapabilirsiniz.

Kahkül keserken size tavsiyem kahküllerinizi kuru kesin. Eğer saçlarınız ıslaksa ve kahkül kesmek zorundaysanız o zaman keseceğiniz kahkülü kaşlarınızdan 2 parmak aşağıda kesmenizi tavsiye ediyorum.

Kahkülleriniz kuruyunca kaşlarınıza doğru çekilecektir zaten. Islak kahkül kesiminde saç daha uzun gibi göründüğünden sizi aldatabilir. Kahkülleriniz kuruyunca alnınızın ortasında olması kaçınılmazdır. Kahkül kesimi nasıl olur hemen ayrıntılara başlayalım. Kahkül olacak saçlarınızı üçgen şeklinde ayırın.

Ardından saçınızı olabildiğince kıvırın. Fakat bu kıvırma yamuk olmamalıdır ve düz olmalıdır.

Kıvırdığınız saçınızı burnunuza doğru uzunlukta bırakın.

Kısa kesmenin uzamayı beklemesinden başka çaresi yoktur ve uzaması haftalar alır. O yüzden kısa kesmemeye çalışın.

Fakat kahkül uzun kesilirse anında düzeltme imkanı olur.

Siz siz olun kahkülü keserken hayalinizdeki uzunluğun 1-2 milimetre daha aşağısından kesmeye özen gösterin.

twist kahkul kesimi modeli

Normal Kahkül Kesimi

Kahkülün en basit kesme yöntemidir. Saçlarınız kuru iken Kahkül kesiminden bahsedeceğim. Saçlarınızı önce tarayın. Alnınız ile şakaklarınız arasında üçgen çizin. Ne kadar kahkül bırakacaksanız o kadar yüzünüze doğru saçlarınızı getirin. Kesilmeyecek olan diğer saçlarınızı kulak arkasına atın. Kesilen saçların yere dökülmemesi için önünüze gazete kağıdı koyun. Saçları elinizle aşağıya doğru çekmeden yumuşak bir tutuşla önce kaşlarınızın hizası üzerindeki saçları kesin. Kulaklara doğru olan saçları ise kaşlarınızın bulunduğu kısım kadar kısa değil daha uzun perçemli olarak kesin.

Twist Kahkül Kesimi

Bu kesim daha hoş görünen bir kesimdir. Oldukça kolaydır. Twist Kahkül Kesimi nasıl olur hemen yazalım. Kahküllertinizi 2 parmağınızın arasına alın. Elinizi bir kez döndürün. Yine diğer eliniz yardımı ile dönen saçları elinizli doğrultup tutun. İki elinizle saçlarınızı düzeltin. Kıvrılmış olan saçlarınızı makas ile kesin. Kahkülleri kısa kesmemeye çalışın. Kaşlara kahküller dokunmalı. Girinti ve çıkıntılı olan yerler olduysa daha sonra makasla düzeltin. Twist Kahkül kesimi kahkülün oval olması bakımından daha çok tercih edilen kahkül kesimidir.

Bir Diğer Kahkül Kesimi

kahkul kesimi
  • Saçlarınızın kahkül olmasını istediğiniz kadarını alın. Kahkül başlangıç yerinden şakaklara doğru üçgen çizin. Kahküllerin kalın olmasını istiyorsanız saçlarınızı daha kulağınıza yakın bölgeden üçgeni çizin.
  • Kahkül için ayrılan saçlarınız kıvırın. Defalarca kıvırın, saçınız burnunuza doğru uzunlukta inmeli. Burnunuzun tam ortasına gelecek yerden kıvrılmış saçlarınızı kesin.
  • Uzunluğu bakımından beğenmediyseniz 1-2 milimetre daha kesebilirsiniz. Kaşa değen kahkül kesimi daha hoş duruyor.
  • Ardından fön çekin.

Yüz Şekline Göre Kahkül Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Güzel görünmek için yüz şekline göre saç ve kahkül kesimi olmalıdır. Yüz oval, kare, yuvarlak ve üçgen şeklindedir. Yüz şekline göre kahkül kesimi nasıl olmalıdır? sorusunun cevabını aşağıda ki resim ile verelim.

Kahkül Modelleri

Her yüze göre değişir. Küt, oval, düz, dalgalı bir çok çeşidi olur. Uzun yüz, kısa, oval, dar alın gibi yüzler için farklı kahkül kesimi uygulanır. Biz, beğendiğimiz ve herkese yakışan kahkül modellerini sizlerle paylaşıcağız. Her kadına yakışan bu kahkülleri denemenizi tavsiye ederim. Buyrun Kahkül Modelleri.

Aşağıdaki Resimlerin Büyük Halini Görmek İçin Üzerine Tıklayınız.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız