İstanbul Esenyurt Efe Kuyumculuk Nerede?

İstanbul Esenyurt Efe Kuyumculuk adına mağdurların geldiği Müge Anlı ile Tatlı Sert programı şaşırtmaya devam ediyor. Kuyumcu mağdurlarının yüzlercesi isyanda. Herkes İstanbul Esenyurt Efe Kuyumculuk Nerede? diyor. Neden dükkanı açmıyor, yüzlerce kişi karakola başvuruyor. İddialar şaşırtı. Gerçek yakında Müge Anlı ile Tatlı Sert programında belli olacaktır.

0 2.156

Esenyurt ilçesinde yüzlerce kişi seslerini duyurmaya çalışıyor. “bu zamana kadar en güvendikleri esnaf olarak Efe Kuyumculuk kepenk açmıyor, emanete bıraktığımız altınlarımız, paralarımız orda kaldı” diyerek polisin kapısını çaldı. Müge Anlı ile Tatlı Sert programına gelen konuklar altınlarımızı alamıyoruz bize yardım edin dediler. 4 gündür dükkanlarını açmayan Efe Kuyumculuk önünde yüzlerce mağdur kişi bekleyiş içindeler.

Müge Anlı ile Tatlı Sert programına katılan Sevgi Karakaş ve Zeynep Tangut, altınlarını İstanbul Esenyurt ilçesinde kuyumcu olan Efe Kuyumculuğa emanet ettiklerini ve altınlarının orada mahsur kaldığını iddia ettiler. Sevgi Karataş 350 gram altın, 15 burma bilezik emanete bırakmış. Yaklaşık 275 TL. değerinde ediyor. Programa katılan diğer konuk olan Zeynep hanım ise, 63 tane ata lira 1 gerdanlık 1 yüzük, 1 küpe, 1 çeyrek altın bırakmış, toplam yaklaşık 185 Bin TL değerinde olduklarını iddia ettiler.

Zeynep hanım ve Sevgi hanım, yıllardır altınlarını Murat ve Volkan Kodaz kardeşlere Efe Kuyumculuk dükkanında ki kasaya emanet bıraktıklarını söylediler ve 30 yıldır çok güvenip sevdiklerini, bizi mağdur etmezler, mutlaka bir sorun var diyerek araştırılması için Müge Anlı‘ya başvurdular. Ufak bir araştırma sonucu Esenyurt Efe Kuyumculuğunun dükkan önünün çok kalabalık olduğu ve altınları dükkanda mahsur kalan vatandaşlarca dolduğu belirtildi.

Esenyurt şubesi Efe Kuyumculuk, Beylikdüzü Yakuplu Şubesi Efe Kuyumculuk Kepenk Açmıyor

Esenyurt şubesi Efe Kuyumculuk, Beylikdüzü Yakuplu Şubesi Efe Kuyumculuk dükkanları Salı gününden beri kapalı. Yıllardır insanların altınlarını emanet olarak kasalarında sakladıkları iddia edilen Efe Kuyumculuğun akibeti merak ediliyor. 30 yıldır esnaf ve herkes ona çok güvenirdi dediler. Nasıl böyle bir şey oldu şaşkınız dediler.

Sevgi Karakaş altınları karşılık vermeden emanet bıraktıklarını iddia etti. Bankada 100 milyarı olduğunu, bankada boşuna duracağına Efe Kuyumculuktan Volkan Kodaz adlı kişinin hesabına geçirdiğini ve “100 milyar birikmiş paramı 350 gr. karşılığında verdim” diyerek hesabına geçirdiğini iddia etti. Karşılığında herhangi ek bir gelir istemediğini sadece 350 gr. altın geri alacağını karşılıklı anlaşmaları sonucu 100 milyarı Volkan Kodaz’ın hesabına ona çok güvendiği geçirdiğini iddia etti.

Esenyurt Efe Kuyumculuk Murat – Volkan Kodaz Kardeşler Nerede?

Müge Anlı, stüdyoda ki konuklarının ortadan kaybolan kuyumcu kardeşlere çok güvendiklerini ve sevdiklerini de görünse, Efe Kuyumculuk mağduru konuklarının anlattıklarına anlam veremeyerek “acaba ailece hasta falanmı oldular” diyerek şaşkınlığını dile getirdi.

Canlı yayına telefonla bağlanan bir başka kuyumcu mağduru Güllü Şahinbiz Murat ve Volkan Kodaz kardeşlere çok güvendiklerini ve hala da inanamadıklarını, geri dönecekler gibi bir his var, kaçtıkları kelimesini onlara konduramam. Kaçtıkları gün ödeme alamayanlar polise başvurup şikayetçi olmuşlar, polisler gelmiş ve polislerin yanında Kodaz kardeşler 1 yıldır işlerim iyi gitmiyor, ödeyeceğim, zor durumdayım, sıkıntıdayız inanın ödeyeceğiz” diye ağlaması üzerine Güllü Şahin ağlamasına dayanamayıp “belki ihtiyacın vardır, al bunlar işini görsün” diyterek “torunumun 6 çeyreğini de o an verdim” dedi. .

Eski Hesapla 4o Trilyon Yeni Parayla 40 Bin TL. Değerinde

Başarılı avukatlardan Rahmi Özkan bey, giden altınların TL. olarak değerini hesaplayarak “verilen altınların kilosu 100 kiloyu geçmiş ve yüzlerce insanın altınlarının değeri bugün gramı 395 TL. ‘den eski para ile 40 trilyon, yeni para ile 40 milyon lira yapıyor” dedi. Başarılı araştırmacı gazeteci ve sunucu Müge Anlı, şaşkın ve anlamsız gözlerle bakarak, neden paralarınızı banka varken böyle yapıyorsunuz” diye sormaktan kendini alamadı.

Çok üzgünüz….

Stüdyoda ki mağdurlar “benim abim tırcı, 40 yıllık emeği orda, kimi evini sattı, oğlum nişanlı, bu hafta tapumuz çıkacaktı para lazım” çok üzgünüz dediler.

Ben Bu Paramı Müteahhite Verdim Almadı Demek ki Bunun Gideceği Varmış

Zeynep Tangut demek ki gideceği varmış
Zeynep Tangut demek ki gideceği varmış

Zeynep Tangut “Ben bu paramı müteahhite verdim almadı.

Müteahhit ölüm var kalım var diyerek paramızı almadı” dediği zaman diğer mağdurlarda “demek ki bunun gideceği varmış. Bankaya götürdük banka pandemiden dolayı almadı. Yani kısmette gideceği varsa” diye konuşurlarken güzel sunucu Müge Anlı‘nın şaşkınlıktan yine ağzı açık kaldı!

Demek ki Bunun Gideceği Varmış

Programa canlı telefonla bağlanan diğer mağdurlar, Gamze Yardımcı ve Emine Talaş durumlarını anlattılar. “Aralık 2020 tarihinden beri altınlarımızı almak istiyorduk ama alamıyorduk, Kuyumcu kardeşler “biz bu altınları işliyeceğiniz az daha bekleyin” demişlerdi bunu beklerken birden ortada kayboldular, üzgün, şaşkınız“. dediler.

Esenyurt Efe Kuyumculuk Mağdurları

İstanbul Esenyurt Efe Kuyumculuk mağdurları
İstanbul Esenyurt Efe Kuyumculuk mağdurları

Emine Talaş, Efe Kuyumculuktan paralarını istediklerinde kuyumcular “2 milyon altınlarımız çalındığını bu yüzden zor durumdayız ama sizi mağdur etmeyeceğiz, ödeyeceğiz” gibi konuşmalarımız oldu” dedi. Emine Talaş, “ben altın değil para vermiştim, para verip altın alacaktım ama bana altın düşecek o zaman altın verelim dediler ve altın alamamıştım ama param onlarda kaldı” dedi.Müge Anlı’ nın sorusu üzerine ise “elimde verdiğim paranın karşılığında sadece kart var” dedi.

Müge Anlı Esenyurt Efe Kuyumcu Mağdurlarını İzlemek İçin Tıklayınız

Efe Kuyumculuk tarafından mağdur edildiklerini iddia eden kişiler, karakola gidip şikayetlerini bildirdiler.

Efe Kuyumculuk Kodaz Kardeşler Tutuklandılar

27 Temmuz 2020 tarihinde son gelişmeler sonucu yüzlerce kişinin kilolarca altınlarını alan ve teslim etmeyen Efe Kuyumculuk Kodaz Kardeşler, mahkemenin isteği üzerine “nitelikli dolandırıcılık” suçu kapsamı ile Metris T Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumuna gönderilerek tutuklandılar. Tutuklanma haberinin detaylarını okumak için Müge Anlı Efe Kuyumculuk Kodaz Kardeşler Tutuklandı haberini okumak için tıklayınız.

HABER GÜNCELLEMESİ – SON DAKİKA

Efe Kuyumculuk sahibi kardeşler Son Dakika Haberi, Mağdurlara Olan Borçları Yavaş Yavaş Ödenmeye Başlandı.

Müge Anlı ile Tatlı Sert 5 Ekim 2020 | Pazartesi günü gerçekleştirilen canlı yayınında Müge Anlı, Efe Kuıyumculuk sahibi kardeşler hakkında Son Dakika gelişmesini bildirdi.

Müge Anlı, yaklaşık 2,5 aydır cezaevinde olan Efe Kuyumculuk sahibi kardeşlerden 1 tanesinin mağdurların borcunu ödemek ve tutuksuz yargılanmak koşulu ile serbest bırakıldığını bildirdi.

Altın ve paralarını kaptıran bir çok mağdurun yaklaşık 3 kişiye paralarının bir kısmı ödenmeye başlanması ile mağdurların rahat nefes aldığını öğrenmiş olduk. Zor şartlarda biriktirerek olan birikimlerini Efe Kuyumculuk kardeşlere kaptırmanın acısını yaşayan mağdurlar, paralarını almaya başlamasının ardından Müge Anlı’ya minnet ve teşekkürlerini ilettiler. “Müge Anlı olmasaydı, sesimizi duyuramaz ve paralarımızı alamazdık” diyen mağdurlar teşekkürlerini ilettiler. Geri kalan mağdurlarında paralarını alacağı günü sabırsızlıkla beklediklerini bildirdiler.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız