Düzgün Beraberlikler İçin Olmazsa Olmazlar Neler?

0 431

Bir ilişki içindesiniz. Eğer bu ilişkinizin uzun soluklu olmasını istiyorsanız hem beklentilerinizi karşılayacak bir beraberlik olmalı hemde partnerinize karşı aynı beklentileri vermelisiniz. Uzun soluklu bir beraberliği götürmek hem kolay hemde zordur. Beraberlikte beklenilen davranışlar nelerdir ve sizin de vermek zorunda olduğunuz davranışlar nelerdir hemen bahsedelim.

Bir beraberlik içinde iseniz olmazsa olmaz olan beklentiler nelermiş sırasıyla yazalım.

Önemsenmek ve Önemsemek

İnsan sevildiği ve önemsendiği kadar mutludur. Bir başkası tarafından önemsenmek ikili ilişki olmasada her insan ilişkilerinde önemli bir histir. İkili ilişkilerde önemsenmek hissi daha bir değeri artıyor. Sevdiğiniz tarafından önemsenmek sizi ne kadar mutlu ediyorsa karşınızda ki insanıda mutlu edecektir. Beraberliklerde beklenen duygulardan ve olmazsa olmaz olan beklentilerden biri önemsenmek. Hem önemsendiğinizi hissetmek hemde ona bu duyguyu hissettirmek için bir çok yollar vardır. Haftada 1 gün bile olsa sadece ona zaman ayırıp tüm gün olmak, sürekli mesajlaşmak, sevdiği bir yemeği yapmak ya da sevdiği filme bilet akıp süpriz yapmak önemseme hissini yaratan güzel davranışlardır.

Dürüst Olmak

İleriye dönük planlar yapabilirsiniz. Önemli olan bu planlarda aynı şeyleri istemek, düşünmek. Örneğin, ileri de çocuk sahibi olmak istiyorsunuz. Beraberliğinizde ki insanda dürüstçe bir bebek isteyip istemediğini belirtebilir. Ya da evlilik düşünüyorsunuz. Partneriniz dürüstçe beraberliğe nasıl baktığını söylemeli evlilik düşünmüyorsa bunu başından söylemelidir. Beraberliklerde en önemli beklentilerden ilki dürüstlüktür.

Saygı

Her insan ilişkisinde olması gerekendir zaten. Fakat bazen beraberliklerde saygıya pek önem verilmez. Bunun sebebi “nasılsa seviyor, seviyorum, beni bırakmaz” düşüncesi vardır. Oldukça yanlış bir düşüncedir. Kendine saygı duyulmasını isteyen biri zaten karşısındakine saygılı davranacaktır. Saygı duymak ve duyulmak sevilmenin anahtarıdır. Siz siz olun nasılsa beni seviyor deyip saygısız davranmayın. Belki bir iki görmezden gelinebilir ama sık sık olması herkesi üzer ve geri adım atmasına sebep olur.

Güzel Bir İletişim İçinde Olmak

Beraberliklerde olması gereken beklentilerdir. Güzel anlaşmak, birlikte bol bol gülmek, yeri geldiğinde birlikte ağlamak. Beraberken geçirilen zaman dilimi çok önemlidir. Sıkıcı bir birliktelik kimse istemez. İyi bir iletişim varsa aranızda, bir adım öndesiniz demektir.

Sorumluluk Sahibi Olmak

Beraberliklerde beklenen özelliklerden biridir. Sorumsuz insanı hem kimse sevmez hemde kimse böyle bir insanla beraberlikliğe girmez. Sorumluluk sahibi olmak hem kendi yaşantınız için hemde beraberliğinizin mükemmel gitmesi için olmazsa olmazlardandır. Ekmek alınması gerekirken alınmadığında ya da evde besledikleri hayvanı, emanet edildiğinde beslemeyi unutan kişi ona verilen güvenide kaybedecektir. Sorumsuzluk hem geleceği hemde beraberlikleri tehlikeye atan kötü bir davranış biçimidir.

İçten Sevmek, Nazik Olmak, sevecen Olmak

Beraberliklerde beklenen olmazsa olmazlardan biride partnerinizin sizi ne derece sevdiğidir. Bir insan sevildiğini hisseder. Bunu hissettirmek karşınızda ki kişiye de bağlıdır. İçten ve sıcak bir sevgi hissi duymak ve ona bu hissi vermek hem ilişkiniz için hemde kendiniz için olmazsa olmazlardandır. Sevdiğini sık sık dile getiren, nazik ve sevecen olan bir insanı herkes sever. Beraberliği uzun ömürlü yapan hisleri karşımızda ki sevdiğimize vermeliyiz. Mutlu bir beraberlik için aynı hisleri sizin de almanız gerekir.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız