Bir Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın? Size 6 ipucu

0 147

Bir erkeğin sevdiğini nasıl anlarsın? Yaşam öyle bir hal aldı ki gerçekten seven ve sevdiği için bir şeyler yapan erkekler azaldı. Günümüzde artık erkekler eski zamanlarda olan erkeklerden daha mı farklı acaba? Eskiden anne ya da anneannelerimizden duyduklarımıza göre, sevdiğinin saç teline zarar gelecek diye ödü kopan erkekler çoğunlukta imiş. Sevdiği kadının karşısında elini nereye koyacağını bilemeyen erkeklerin sayısı oldukça fazlaymış. Nişan, düğün, tören vb.gibi yerlere gidildiğinde kadının oturacağı sandalyeyi nazikçe çeken, yürürken ona yol veren ve üzülmemesi için hep nazik davranan, süprizler, jestler yapan erkekler çokmuş.

Sevdiğini iş çıkışı ya da okul dönüşü karnı açtır diyerek hemen yemeğe götüren ve yemek parasını asla sevdiği kadına ödetmeyen erkekler fazlalıktaymış. Şimdide mutlaka vardır böylesine sevdiğine değer veren erkekler ama onları bulmak büyük bir başarı haline geldi.

Hayat şartlarının ağırlığımı ya da pahalılığımı bilemeyiz ama günümüzde eski erkek karekterlerine rastlamak, artık neredeyse iğne ile kuyu kazmaya benziyor. Bir kadın bir erkekden ne ister ki? Bir kadın sevdiği erkekden, onu çok sevmesini, onu el üstünde tutmasını, değer verip sahiplenmesini ister. Bir erkek bir kadına ne kadar değer verip severse ve bunu kadına hissettirirse, kadının ona davranışı ve sevmesi çok çok daha fazla olacaktır. Çünkü kadın anaçtır, annedir ve sevdiği erkeğide bu duygularla sever ve sahiplenir. Yeter ki kendisine değer verilip, sevilsin, sahiplenilsin. Kadın, duygu bakımından erkekden daha duygusal ve güçlüdür.

Bir kadın ne kadar kendine sahip çıkmasını bilsede, kendi ayakları üzerinde dursada her kadın bir erkeğin onu sahiplenmesini ister. Bu sahiplenme asla aşırı kıskançlıktan kadını boğacak derecede olmamalı, Kadını hem özgür bırakıp hemde sahiplenmeyi başaran erkekler her kadının hayali. Bir kadının özgür olması onun sağa sola gitmesi ya da kıyafetlerinde uçuk giyinmesi anlamına getirilmemeli. Kadını özgür bırakmak lafını hep yanlış anlıyorlar.

Eskilerin bir sözü vardır. “Kadının sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceksin“. Bu ne kadar kötü bir ifade. Kim demiş, neden demiş bilmiyoruz ama kendini bilen herkes kadın ya da erkek olsun, özgür kaldığında bile kendini bilen ve nasıl hareket edeceğini, kendine ve ailesine laf getirmeden yaşamayı bilendir. Şimdi gelelim Bir Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın? Size tam 6 ipucundan bahsedeceğim.

Bir Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın?

Bir Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın
Bir Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın

Erkekler duygularını sözlerden daha çok hareketleriyle belli eder. Seven erkek sevdiğini nasıl belli eder? Bir Erkeğin Sevdiğini Nasıl Anlarsın? En önemlilerini tam 6 maddede belirteceğim.

  1. Seven Erkek İlgi Gösterir. İlgisinden Anlarsın: Bir sevdiğiniz var ve siz çalışıyorsunuz. Sabah erken işe gitmek için erken kalkmak zorundasınız. Uykunuzda çok ağır. Bazen alarmı duyamıyorsunuz ve işe geç kalıyorsunuz. Bu olumsuz durumuada ona anlattınız. Bir sabah bakıyorsunuz sizin kalkmak istediğiniz saatte telefon çalıyor. Günaydın ile başlayan ve hemen kalkıp kahvaltı yapıp, giyinmeni ve işe geç kalmaması gerektiğini belirten kısa bir konuşma. Ve akabinde sabah aramaları günlerce, aylarca hatta siz evlenene kadar süren aramalar. İşte bu ve buna benzer durumlar ilgidir ve sevdiğinizin sizin için fedakarlıkta bulunarak erken kalkıp sizide telefon ile uyandırmasıdır. Örnekleri oldukça sıralayabiliriz ama sanırım anladınız. Bir erkek sevdiğine, içinde fedakarlık dolu duygularla ilgi göstermesidir. Seven erkek ilgi gösterir ve bu arada bir değil sürekli olur. Bir insanın ilgisi ne kadar yüksekse sevgiside o derece yüksektir. Sık araması, hergün görmek istemesi vb gibi örnekleri çoğaltabiliriz.
  2. Sizi Kısa Bir Zamanda Mutlaka Ailesi ya da en yakını ile tanıştırır: Buluşuyorsunuz, geziyorsunuz, yemeklere gidip bol bolda telefonda sohbet ediyorsunuz. Peki, iki kişi arasında ki bu güzel beraberliği yaşarken birden erkek arkadaşınız sizi annesine tanştırmak istiyor. Bunun için sizden “hangi gün müsait olursun anneme gidelim, ona senden bahsettim ve senden haberi var”. diyor. İşte bu durum bir kadının en mutlu olduğu ve güven duyduğu andır. Sevdği adamın annesine birlikte gitmek, tanışmak hatta yemek yemek, durumun çok ciddi olduğunu ve sizi çok sevdiğini gösteren harekettir. Günümüzde tek tük olsada karşısındakini kandırmak içinde bu tür sahte tanıştırmalar yapan erkekler vardır aman dikkat! Uyanık olup gerçek tanıştırmayı ya da kandırılmak için tanışıldığınızı farketmeniz gerekmektedir.
  3. Hep sizinle olmak, beraber vakit geçirmek ister: İşte olduğunuz saatlerinizde mesai bitimini dört gözle beklemek ve çıkış saatinde sizi almaya gelmesi ne büyük incelik ve fedakarlıktır. Çünkü seven bir erkek sevdiğini Çin’de bile olsa ve 1 saat görmek için bile sızlanmadan giden ve geri dönen biridir. Bir erkek sevdiği kadın ile sürekli birlikte vakit geçirmek ister. Onu yakınında, çevresinde tutar. Ortak yapabilecekleri olayları bulur. Sinemaya gitmek, gezmek. çay içmek, deniz kıyısında yürümek. Seven bir erkek sevdiğini asla yalnız bırakmaz ve hep yanında olur. Ne demişler; “seven sevdiğinin yanındadır“! Seven erkek sürekli iletişim içindedir. Ne yaptığınızı ve nasıl olduğunuzu merak eder. 
  4. Fedakar ve Merhametli Olmasından: İlk kısımda yazdığım ilgi gösterir maddesindeki örneği hatırlatmak isterim. Seven erkek fedakardır. Onun başını kaşıyacak durumda olmadığı anlarda bile size zaman ayırmasından bile anlaşılır. Sizi ertelememesi, her şeyden önce tutmasından anlaşılır. Seven erkeğin sizi görmek için saatlerce yolu katetmesi ve topu topu 1 saat bile göreceğini bilse sizin yanınıza gelmesinden anlaşılır. Sizi görmek için emek harcar. Fedakarlık yapar işinden, özelinden, uykusundan, keyfinden. Bu durumu sakın ola ki cinsellik ile karıştırmamak lazım. Seven erkek sizi görmeye geldiği zaman cinsellikden değilde sevgiden bahsediyorsa sizi sevdiğini gösterir. Bir iki çay içip dönen ve bunu sürekli tekrarlayan erkek fedakar ve sizi seven erkekdir. Fakat tekrar uyarmakda yarar var. İlk başlarda güven verip, fedakarlık yapıyor gibi görünüpde sizi kötü emellerine alet etmek isteyen erkeklere karşı aman uyanık olunuz. Seevn erkek sevdiğinin mutlu olması için emek harcar, sevdiği kadının mutlu olması için planlar yapar.
  5. Başkalarının yanında iken size olan davranışlarından anlaşılır: Başkalarının yanında size karşı olan ilgisinden, konuşmasından, davranışlarındsn kısacası size olan hareketlerinden belli olur. Etrafınız çok kalabalık bile olsanız ilgisi hep sizseniz sevdiğini anlayabilirsiniz. Kalabalık ortamda sizinle olan konuşmalarına dikkat ederek hatta yapacağı esprilerde bile saygıyı korumasından anlaşılır. Seven erkeğin gözü sevdiğinden başkasında olmaz. Bu gibi hareketlerinden anlayabilirsiniz. Sürekli bir şey isteyip istemediğini sormasından anlaşılır. İlgisi hep üzerinde ve çevredeki insanların bile dikkatini çekecek kadar sahiplenmesinden anlaşılır.
  6. Seven erkek anlayışlıdır: Size olan davranışlarından sevdiğini anlamak mümkündür. Size karşı anlayışlı ve fedakar, merhametli olduğundan anlaşılır. Sizin istemeden yapmış olduğunuz bir hareket karşısında anlayışlı olmasından anlaşılır. Sinirlenmeyen, tartışma çıkarmamaya çalışan ve şiddet göstermeyen halinden anlaşılır. Şiddet derken mutlaka fiziki şiddetten bahsetmiyorum. Sözlü olarak kırıcı laflar söylemek, bğırmak, sinirlenmekde bir şiddettir. Sakin ve anlayışlı olmaya çalışmasından bile anlaşılır. Hele birde tam tersi ise size kızıp küfür edecek duruma gelmişse aman dikkat. Bu tür insanların çevrenizde bile olmasına asla izin vermeyin. Aşırı derecede kıskanan ve sizi kısıtlayan erkekden de uzak durun Kıskanıpda sizin hareketlerinizi hatta giyiminizi sınırlayıcı isteklerde bulunan kişilerdende uzak durmalısınız.Kıskanmak asla sevgi göstergesi değildir. Kıskanmak karşınızdakine güvenmemekdir.

Gerçekden seven erkek kaybetmekden korkar, hata yapamaz, yanlış anlaşılmakdan korkar ilgisiz duramaz, şart koşmaz, şartlara ayak uydurur.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız