20′ li Yaşlarda Cilt Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Cildin en taze, en genç, en canlı, en dinamik olduğu yaşlardır. 20 li yaşlarda cilt bakımına dikkat etmeye başlamak ileri ki yaşlarda hem alışkanlık olarak rahat etmemizi sağlayacak hem de yaşlandıkça cildin çok hızlı kırışmasını önlemiş olacak. 20′ li yaşlarda çok fazla uğraşmadan yapılan bakım bizim ileri ki yaşlarımıza güzel bir zemin olacaktır. Yapılacak basit ve kolay bakım nelerdir hemen yazalım.

0 1.010

Cildin en taze, en genç, en canlı, en dinamik olduğu yaşlardır. Bebeklikten beri en pürüzsüz cilttir. 20′ li yaşlara gelindiğinde cildimiz için çok fazla bakım yapmamak gerekir. Zaten cildimiz yaş itibari, genç ve diridir. Cildimizi temiz tutmakla işe başlayabiliriz. Cildimizi korumaya kendimizi bildiğimiz andan itibaren başlamalıyız. Çok fazla özen göstermeyeceğimiz olan 20′ li yaşlarda cilt temizliğine önem vermek ileriki yaşlar için güzel bir zemindir. Peki 20′ li yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalıdır? Özel maskeler mi yapmamız gerekir? Cilt bakım ürünlerini o yaşta sürmek ne kadar sağlıklıdır? Tüm bu sorulara yanıt vermek için, hemen 20′ li yaşlarda cilt bakımı nasıl olmalıdır yazımıza başlayalım.

20’li Yaşlarda Cilt Bakımı

Temizlik

Sabah uyandığımız gibi yüzümüzü yıkadıktan sonra bir nemlendirici sürmeliyiz. Yüzü sabunla yıkamak kurumasına sebep olur. Yüz sabunları ile yüz yıkanıp mutlaka nemlendirici sürmeliyiz. Yüzümüzü yıkadıktan sonra yüzde ki yağlar kaybolur. Bu da cildin kurumasına yol açar. Yıkama sonrası nemlendirici sürmek yüzümüzde oluşan gerginliği giderecektir. Nemlendirici sürmek cildin kurumasına engel olacaktır. Kuruyan cilt çabuk kırışır.

Nemlendirici Ya Da Tonik

20′ li yaşlarda tonik kullanmak ne derece doğrudur bilemeyiz. Tercih size kalmıştır. Tonik kullanmanın amacı cildin gözeneklerinbi sıklaştırmaya yarar. Cildi korumak için kullanılır. Tonik sizin tercihinize kalmış diyoruz fakat mutlaka nemlendirici kullanmanız gerekmektedir. Her gün yüzümüzü yıkadıktan sonra mutlaka nemlendirici kullanmamız gerekiyor. Cildin kurumasını ve çatlamasını önleyen nemlendirici her yaşta gereklidir.

Göz Kremi Kullanmak

Ciltte olduğu gibi gözler için de nemlendirici kullanmak ileri ki yaşlar için iyi bir zemindir. Yüzünüze sürdüğünüz nemlendiriciyi gözlerinizin çevresine de sürmelisiniz. Ya da göz için daha farklı daha özel hafif bir nemlendirici kullanabilirsiniz.

Makyaj Ürünleri İle Uyumama Alışkanlığı

20′ li yaşlarda çok aşırı makyaj yapmamak gerekir. Daha genç ve taze cildi aşırı makuaj malzemeleri ile örtmenin anlamı yoktur. Ciltte uzun süre kalan bu maddeler zamanla cildin canlılığını yok eder. Cildi kapatan, nefes almasını önleyen fondötenlerden uzak durmanın yararı vardır. Makyaj sırasında cildi kapatan ürünler kullanmak sakıncalıdır. Mecburen kullanılması gerekiyorsa çok nadir olarak kullanıp gece sonunda mutlaka yüzümüzü makyajdan temizlemeliyiz. Makyaj ile asla uyumamanız gerektiğinin ilk adımlarını 20′ li yaşlarda atmaya başlayın. Alışkanlık olmalı ve cildi temizlemeden makyajla uyumamalıyız.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız