Mutlu Bir İlişkiye Sahip Olmanın Yolları Nelerdir?

0 318

Mutlu bir ilişki için insanların, bireysel ve bencillik duygularını bir kenara atıp ben değil biz diye düşünerek ilişkiye başlaması gerekir. Mutlu bir ilişkiye sahip olmanın bir çok yolu vardır. Bunlar içimizden gelen davranışların yanısıra, birde başkalarından öğrenerek ilişkiyi nasıl zinde ve canlı tutmanın yollarınıda duymak, bilmek gerekir. Mutlu Bir İlişkiye Sahip Olmanın Yolları Nelerdir? konumuzda hem bazı yolları yazacağız, hemde yapılmaması gerekenleri belirteceğiz.

Mutlu Bir İlişki İçin Neler Yapmalıyız?

mutlu bir iliski icin neler yapmaliyiz

Mutlu bir beraberlik için patnerler hem isteyerek hemde bilerek, hem fedakarlık yapmalı hemde içinden geldiği gibi hoş, güzel, süprizlerle beraberlikleri sürdürmelidir. Mutlu bir ilişki için önce kendinize yapılmaması gereken davranışları karşınızdakine yapmamaktan geçer.

Birbirinize sık sık, güzel şeyler söyleyip, sevgiyi hissetirmeli

Sevdiğiniz insanı neden sevdiğinizi düşünün. Size verdiği huzuru, mutluluğu, güveni anımsayacaksınız. Farkına varacaksınız. O olmadan yaşantınızın zor ve kötü olacağını hissediyorsunuz. O halde onu kaybetmemek için ona sık sık güzel şeyler söylemelisiniz. Seni seviyorum derken, hisleriniz ile bunu kanıtlamalısınız. Bir insan sevildiğini anlarsa daha çok sever. Kendinizin mutluluğu için, onu kaybetmemek için güzel şeyler söyleyin.

Tartışma Gibi Durumlarda Sinirlerinize Hakim Olup Asla Kırıcı Söz Söylemeyin

Mutlaka anlaşamadığınız konu olacaktır. Sizin sevmediğinizi o sevecek, ilgi duymadığınız bir olaya ilgi duyacaktır. Bu yüzden bile olsa çıkan tartışmalarda ona karşı asla kırıcı olmayın. Sesinizi asla yükseltmeyin. Bir anlık öfke bile dahi olsa sevdiğinizin sevgisini kaybedeceğinizin korkusunu taşıyın ve öfkenize değil, sevginize yenik düşün ve tartışmayı büyütmeyin. Susun, sessiz olun. Bir kaç zaman sonra zaten öfke dinecektir. En azından kırıcı olmadığınız için ona sevgi ile yaklaşabileceksiniz.

Kavga Sırasında Fedakarlık Yapın

Hep gülecek değiliz ya mutlaka kavga da edeceksiniz. Kavga sırasında karşınızdaki insana karşı ılımlı olmasını bilin hatta kelimenin tam anlamı ile pes edin. Yenilin. Bırakın sevdiğiniz kişi haklı olsun. Savaşta değilsiniz ki sizin kazanmanız için mücadele edecek ortamda değilsiniz. Sevdiğinizin kazanması için yaptığınız fedakarlık, aslında ilişkinizi kazanmanız için yapılan bir fedakarlıktır. Unutmayın onu seviyorsanız, onu kaybetmemeye çalışın. Güçlü olduğunuzu kavgada göstermenize gerek yok. Sevgiliniz yanınızda olmadığı zaman nasıl güçsüz ve çaresiz olup onsuzluğa dayanmaya çalışarak acı çekiyorsanız, şu an yanınızda iken onu kaybetmemeye çalışmak, kavgayı sonlandırmak her zaman daha kolaydır.

Eskiyi, Geçmişte Yaşanan Tatsız Anıları Açıpta Huzur Kaçırmayın

Herhangi bir ortamda ya da tartışma sırasında “sen zaten falanca zamanda yine bunu yapmıştın” diyerek tartışmayı uzatacak durumlar yaratmayın. Söylediğiniz o cümle zaten eskiyi geri getirip düzeltmez aksine eskiyi anımsatıp daha fazla gerilmelere yol açar. Bırakın geçmişi. Seviyorsunuz onu. Geçmişi örnek göstererek, o anki zamanınızı, ilişkinizi tehlikeye atmış olduğunuzun farkında değilsiniz. Tartışmanızı asla eski olaylarla ilişkilendirip noktalamayın. Size geri dönüşü iyi olmayacaktır. Kavganız büyüyüp ayrılmanıza sebep olabilir. Aman dikkat.

Hata Yapmamaya Çalışın. Seven Hata Yapmaz.

Hata derken sevdiğiniz insanı kuşkuya düşürecek durumlar yaratmayın. Her insan hata yapabilir. Benim demek istediğim durum, onu bir başkası ile kıskandıracak gibi durumlar yaratmayın. Sizi daha çok sevmesi için onu kıskandırmaya çalışmak ya da kuşkulandırmaya çalışmak ilişkinize karşı yapılmış en büyük hatadır. Düzeltemezsiniz. Kuşku girerse kalbe, düzelmesi çok zordur. Çiçekler alıp, süslü ayıcıklar bile hediye etseniz zor ikna edersiniz. Sizin onu hep sevmesi için başka yollar deneyin.

Ona Asla Güzel Bir Olay İçin Bile Yalan Söylemeyin

Bir insana yalan söylemek kadar kötü bir durum yoktur. Hele de bunu sevdiğiniz birine söylüyorsanız daha kötüdür. Belki o an onu inandırabilirsiniz fakat zamanla gerçek öğrenildiğinde size karşı olan güveni tamamen gidecektir. Güven olmayınca sevgi zaten olmaz. İlişkinizi zedeleyecek durumlar yaratmayın. Halk dilinde beyaz yalan denir. Beyaz yalanlar, karşıda ki insana zarar vermez diye bilinir. Siz siz olun beyaz yalan bile söylemeyin.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız