Cildin Canlı Parlak Olması İçin Yapmamız Gerekenler

0 323

Cildimizimn sağlıklı, canlı ve pürüzsüz olması aslında bizim elimizdedir. Pahallı losyonlar ile cildimizi canlandırmaya kalmak hem maddi külfettir hemde bazılarının içinde bulunan kimyasal maddeler yüzünden cilt için zararlıdır. Cildimizi doğal yollardan canlı, parlak olması için ona yardımcı olmalıyız. Cildin canlı parlak olması için neler yapmalıyız hemen anlatalım.

Cildimizi Canlı, Diri Tutmanın Yolları

Günde En Az 8 Bardak Su İçmeliyiz

Cildimiz için ilk önce beslenmemize ve sıvı gıdalar almamızın önemini vurgulayalım. Vücudumuzun büyük çoğunluğu sudan oluştuğuna göre vücudumuzu asla susuz bırakmamalıyız. Su her canlının ihtiyacı olduğu gibi, cildimizin de çok ihtiyacı vardır. Günde en az 8 bardak içilen su, hem cildimize iyi gelir hemde bedenimize iyi gelir.

Beslenmemize Özen Göstermeliyiz

Cildin canlı parlak olması için yapmamız gerekenlerden en önemlisi beslenme. Sağlıklı beslenme. Bol C vitamini içeren meyveler yemeliyiz. Protein bakımından ve mineral bakımından zengin yiyecekleri yemeliyiz. Aldığımız gıdalar iyi olmalı çünkü yediklerimiz cildimize yansır. Sağlıklı ve dinçlik veren yiyecekler tüketmeliyiz. Nargile ve zararlı dumanlı maddelerden, gazlı içeceklerden uzak olmakta yarar vardır.

Stress ve Moral Bozukluğundan Uzak Olunmalı

Moral bozukluğu bizim yorgun ve cansız görünmemize yol açar. Moralimiz bozukken, vücudumuzun metabolizması da bozulur. Mutluluk hormonu salgılanmadığı için, vücudumuzda, cildimizde etkilenir. Cildimiz mat ve yorgun bir hal halini alır. Cildin canlılığı kaybolur. Cildin canlı parlak olması için yapmamız gerekenlerden biride moraldir. Morale dilkkat.

Alkol ve Kafein Kullanmamalıyız

Vücudumuz için zararlı olan maddelerin başında alkol ve kafein gelir. Cildimizede olumsuz etkisi büyük olan alkol ve kafeini tüketmemeliyiz. Alkol ve kafein cildimizin canlı olmasını sağlayan hormonlarımızı etkileyerek, cildin soluk ve yorgun görünmesini sağlar.

Düzenli Egzersiz ya da Spor Yapın

Sporun vücudumuz için önemini anlatmaya gerek yok. Hareket eden beden, hamlıktan kurtulur. Spor yapmak hem bedenen hemde ruhen faydalıdır. Düzenli egzersiz ya da spor yapmak cildimize iyi gelecektir. Spor sonrası duş almak cildin, atmış olduğu terin vücuttan gitmesini sağlayacaktır. Buda cildimizi daha dinç, parlak ve canlı yapacaktır.

Açık Havada Bol Bol Yürüyüşe Çıkın, Oksijen Alın

Açık havada yapılan yürüyüşler bize iyi gelecektir. Beynimizin oksijen almasını sağlayan uzun yürüyüşler hem moralimize iyi gelecek hemde bedenimize iyi gelecektir. Oksijen almak beynimiz başta olmak üzere tüm metabolizmamız için yararlı olacaktır.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız