Uzun Yaşamanın Sırrı Bakın Hangi Yiyeceklerde Saklıymış?

0 360

İnsan ömrü aslında çok uzun. İnsan ömrünü araştıran uzmanlar insanların kendilerine dikkat ettiklerinde 120 yıl yaşadıklarını belirtiyorlar.

157 Yıl Yaşayan Zaro Ağa

Türklerden dünyada en uzun yaşayan olarak bilinen Zaro Ağa bakın sofrasında neler bulundurmuş? Tek yoğurt yiyerek ve ayran içerek akşam yemeklerini geçiştiren Zaro Ağa tam 157 yıl yaşadı. Yoğurt içerisinde bulunan C ve B 12 vitamininin kemiklere iyi geldiğini herkes bilir. Yoğurt hastalıklar ile savaşmak için güçlü bir besindir. Sindirimi kolaylatır, bağırsaklara iyi gelir. Hatta zehirlenme olduğu zaman bile bol yoğurt yedirilir.

Yoğurt Ömrü Uzatır

Böylesine güçlü bir besinin insan vücuduna sağladığı yararlar sebebiyle yaşam ömrüde artar. Kadınlar için yoğurdun daha bir önemi vardır. Yoğurtta bulunan laktobasiller, vajina içerisinde mikroba bağlı olarak vajinit oluşmasını önler. Hergün yoğurt yiyen insanların, vücudunda hastalık oluşumunu engelleyecek bir nevi hastalık önleyici olarak önemli bir görev üstlenir.

yogurt omru uzatir

Kan şekerini dengelemesinden tutunda, dişlere, cilde her şeye faydası vardır. Akşamları yatmadan önce tüketilen yoğurt vücudunuzu korur. Korunan vücut sağlıklı olur. Böylelikle uzun yaşamaya adaydır.

Ev yapımı olan yoğurtların tüketilmesi gerektiğini söyleyen besin uzmanlar, evde yapılan bir yoğurdun vücuda çok yarar getirdiğini belirtirler. Kilo vermek isteyen kişilerin bile yoğurt yemesi gerektiğini belirtiyorlar.

Her canlıya faydalı olan yoğurdu tüketmek için yoğurdun doğal yollardan yapılması gerekmektedir. Evde mayalanarak yapılan bir yoğurdun çok daha sağlıklı, fark ve güzeldir. Pastörize edilerek yapılmış yoğurt, içerisinde bulunan, insanlara yararlı olan maddelerin ölmesine sebebiyet verir. Kırsal alanlarda yapılan yoğurtlar daha doğaldır. Taze süt bulmak çok kolay olduğundan taze sütten yapılan yoğurtta doğal ve sağlıklı olur. Ev yapmı yoğurtları öneren uzmanlar uzun yaşamanın sırrının yoğurtta gizli olduğunu söylerler.

Hergün akşamları düzenli ev yapımı yoğurt yemek ya da ev yapmı yoğurttan yapılan ayranı içmek hem rahat mışıl mışıl uyku uyumamıza sebep olur hem de iyi bir uykunun ardından sabaha daha dinç ve pırıl pırıl bir ciltle uyanmamızı sağlamış olur. Vücudumuza bu kadar yararı dokunan bier besini tüketmek, insanoğlunun daha uzun ömürlü olmasına yol açar.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız