Uzak Mesafe İlişkisi Nedir?

0 334

Uzak Mesafe İlişkisi Nedir? Uzakta olan ve çoğu zaman fiziksel erişimin ötesinde olan bir başkasına güçlü bir duygusal bağlılıktır. Bu, büyük bir olgunluk ve duygu gerektiren bir ilişkidir. Sadece yüce, güçlü sevgi dolu ilişkiler durumunda etkilidir. Pek çok durumda insanlar, uzun mesafeli bir ilişkiden yararlanamayacak kadar basit fikirli veya olgunlaşmamış olabilir. Uzak Mesafe İlişkisi, doğru yürütüldüğünde güçlü bir ilişkiye dönüşen uzak mesafe ilişkisi kişilerin daha sağlıklı bir iletişim kurmasına da yardımcı oluyor.

Bu tür ilişkiler, genellikle birbirlerini düzenli olarak ziyaret eden, telefon, mesajlaşma, e-posta veya video görüşmeleri yoluyla iletişim kuran ve uzaktan birbirlerine bağlı kalmaya çalışan insanlar arasında gerçekleşir. Uzak mesafe ilişkileri, zorlu bir zeminde yürütülse de, güçlü iletişim ve sadakat ile sürdürülebilir.

Uzak Mesafe İlişkisi Nedir?

Uzak mesafe ilişkisi aynı şehirde, aynı bölgede olmayan fakat birbirleri ile yakın sevgi bağlarına girilmiş ilişkidir. Farklı şehirlerde, ülkelerde, kıtalarda yaşayan insanlar arasında olan romantik bir ilişkidir. Uzun mesafeli ilişkileri sürdürmek için sürekli iletişim, paylaşım ve birbirine sadık kalması gereken ilişkidir. Uzak Mesafe İlişkisinde sevgililer birlerini istedikleri zaman çıkıp göremeyecekleri için sadakat ve güven oldukça önemlidir.

#Uzak Mesafe İlişkisi Nedir
#Uzak Mesafe İlişkisi Nedir

Bir çok kişi uzak mesafeli ilişkiyi sürdürecek kadar belli bir davranışa sahip olmasada artık günümüz teknoloıji iletişim araçları çok fazla olduğu için uzak mesafeli ilişkilerde de hızla artış yaşanmaktadır. Sosyal medyan vb. uygulamalar sayesinde artık uzak mesafeli ilişkiler sıkça yaşandığı görülmektedir.

Uzak Mesafe İlişkisi

Uzak mesafe ilişkisi yaşayan çiftler teknolojiyi, partnerleri ile iletişime geçmek için kullandıkları için, birbirlerine coğrafi olarak yakın olan çiftlere göre daha çok iletişim kurdukları tespit edildi. Üstelik coğrafi olarak birbirine yakın yaşayan çiftler, teknolojinin etkisine kapılıp partnerleri yanındayken bile ondan uzaklaşabiliyorlar. Uzak mesafe ilişkisi yaşayan çiftler, birbirlerine günlük ne yptıklarını daha sık sorarak iletişim daha fazla sağlanıyor. Sık iletişim içinde olan çiftler ise birbirine daha yakınlık duyuyorlar.

Günlük hayat koşuşturmasında sevgililer, birbirlerine nerede olduklarını ve ne yaptıklarını söylediklerinde daha sevgi dolu, samimi ve sıcak ilişkinin oluşmasına ve devam etmesine farkında olmadan katkıda bulunmuş oluyor. Birde fotoğraf, mesaj ve görüntülü olarak bunu paylaşan çiftler ilişkilerinin daha sağlam olmasına önemli rol teşkil ediyor. Sevdiği insana yemeğe gittiğini söyleyen bir sevgili, bunu kuru bir mesajla dile getirdiğinde çok etkili olmadığı gözlenmiş.

Fakat gittiği yemeği bir görsel yada video ile paylaştığı zaman, partnerinin yemekte o an kimlerin olduğunu ve ne tür yemek yendiğini bile öğrenebildiği için sanki birlikte imişler gibi bir hissinde doğmasına yol açtığı gözlenmiş. Kişiler ayrı yerlerde bile olsalar, bir filmi ayrı ayrı ama birlikte izlemeleri ilişkilerinin daha sağlıklı yürütülmesinde önemli etken olduğu görülmüş. Bu paylaşım kontrol etme amaçlı asla olmadığı için daha keyifli olduğu belirtiliyor. Çünkü partnerlerin birbirlerini kontrol etmeye çalışması iyi davranıl değildir. İster uzak mesefe ilişkisi olsun isterse aynı coğrafya içinde yakın ilişkiler olsun, partnerlerin birbirlerini kontrol etmesi güzel bir davranış biçimi değlldir.

Bir ilişkiyi ayakta tutan şeyler birlikte yapılan paylaşımlardır.. Teknoloji sayesinde yaşadıklarınızı gerçek zamanlı olarak, fotoğraflar, mesajlar ve görüntülü konuşma yoluyla anında partnerinizle paylaşabilirsiniz. Uzak mesafe ilişkisi, modern teknolojinin gelişimi sayesinde daha yaygın hale gelmiştir. Çiftler, telefon, e-posta, mesajlaşma uygulamaları, video görüşmeleri ve diğer iletişim araçları aracılığıyla birbirleriyle temas kurabilirler. Ancak, fiziksel olarak birbirlerinden uzak olmaları, bu tür ilişkilerin zorlu olmasına ve bazı zorluklarla karşı karşıya kalmalarına neden olabilir.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız