Sivilce, Akne Cilt Sorunlarına Karnabahar ve Brokoli Maskesi

0 1.714

Uluslararası bilim dergisindede yayınlanan Karnıbahar ve Brokoli karışımı sivilceyi yok ediyor, akne oluşumunu engelliyor. Bir tesadüf olarak ortaya çıkan mucize karışım, sivilcesi ile başı dertte olanlara çare oldu. Tesadüf diyoruz çünkü Karnabahar ve Brokoli karışımı nasıl ortaya çıktı hemen anlatalım.

Karnabahar ve Brokoli Özü Akne tedavisinde kullanılmaya başladı

Karnabahar ve Brokoli pişiren bir kişi, tencerenin dibi tutunca, yanarak ortaya çıkan maddeyi sivilcesine sürdü. Bunun sonucu aknesinin iyileştiğini gören kişi inanılmaz şaşırdı. İşte bu yolla ortaya çıkan bu formül uluslararası bilim dergisinde makale olarak yayınlandı. Karnıbahar ve Brokoli Özü, başı sivilce ve akne ile derde girenlere umut oldu. Karnabahar ve Brokolinin iltihapları iyileştirici, azaltıcı besinler taşıdığı görüldü.

Karnıbahar ve Brokoli Özü Akne tedavisinde kullanılmaya başladı
Karnıbahar ve Brokoli Özü Akne tedavisinde kullanılmaya başladı

Brokoli’ de, glukoraphanin adı verilen bir bileşik içerir. Bu, yutulduğunda sülforafan adı verilen biyolojik olarak aktif bir maddeye dönüştürülür. Sülforafanın iltihabı azalttığı klinik olarak kanıtlanmıştır.. Brokoli’ nin ayrıca hormonal dengesizliği azalttığı da görülmüştür. Glucoraphanin brokoli, karnabahar, lahana ve lahanada bol miktarda bulunur, ancak brokolide en yüksek oraanda bulunduğu görülmüştür

Akne için Karnabahar ve Brokoli Karışımı

Brokoli tek başına sivilce ve akne tedavisinde tabii ki yeterli değildir. Karnabahar ile birlikte yapılan jeli, akne üzerine sürüldüğü zaman akne oluşumunda muntazam tedavi sağladığı görüldü. Brokoli ile Karnabahar sivilce oluşumunda ve sivilcenin geçmesinde iyi bir ytedavi olduğu ve sivilcelerin geçtiği akne oluşumunu engellediği görülmüştür. Peki, Karnabahar ve Brokoli karışımı nasıl kullanılır?

Karnabahar ve Brokoli Karışımı Nasıl Ortaya Çıktı?

Karnabahar ve Brokoli Karışımı Nasıl Ortaya Çıktı? diye araştıran ve nasıl çıktığını okuyunca inanamayan sivilce derdi olanlar, bir tesadüf sonucu sivilceyi bitiren bu bitkisel formüle ulaşıldığına hala inanamıyorlar. Karnabahar ve Brokoli pişiriren kişi, yemeği ocakta unutunca, saatler sonra karnabahar ve brokolinin zamanla bütün suyu buharlaşarak dibinde sadece pekmez gibi bir madde oluştuğunu gördü. Oluşan bu maddeyi yüzüne sürmeye kalkan kişi kokusunun kötü olduğunu ama sivilcelerine iyi geldiğini belirtti.

Karnabahar ve Brokoli ile geliştirilen jel, akşamdan sürülüyor. Sabaha kadar yüzde kalan jel, kokusu kötü olmakla birlikte zamanla sivilcelerin azalmasına , akne oluşumumun ortadan kalkmasına sebep oluyor,

Türk bilim adamları Karnahar ve Brokoli ile oluşan bitkisel jelin, yüzünde sivilce ve akne sorunları olanlar için seviniçle karşılandı.

Sivilce oluşumunu engelleyen bitkisel formül Karnıbahar ve Brokoli Karışımı inanılmaz sonuçlar gösteriyor.

Karnıbahar ve Brokoli Jeli nasıl Kullanılır?

Türk bilim adamları Karnabahar ve Brokoli karışımını jel şeklinde sivilceler ve akneler tedavisinde kullanıyorlar. Gece uyumadan önce aknelere sürülen jel, 15 ya da 1 ay gibi sürede cildi temizlediği belirtiliyor. Karnabahar ve Brokoli Jeli akne tedavisinde artık güvenle kullanılmaya başlandığı belirtildi.

Akne, pilosebase folikülün en sık görülen multifaktöriyel kronik inflamatuar hastalıklarından biridir. Androjen kaynaklı sebase hiperplazi, değişmiş foliküler keratinizasyon, hormonal dengesizlik, immün aşırı duyarlılık ve bakteriyel (Propionibacterium acnes) kolonizasyonu içerir. Ciltte kalıcı izler bırakabilir. Akne en sık yüzde bulunur ancak boyun, göğüs, sırt ve üst kolları da olabilir. Hoş bir görüntü vermeyen bu durum çok kişide strees yaratabildiğinden bir çok kişi geçmesi için her türlü yolu deniyor. Tabii ki en sağlıklı ve mantıklı olan klinik deneylerle kanıtlanmış tedavide kullanılacak jelleri kullaanmaktır. Doktoır tavsiyesi olmayan ilaç, jel sürmek hem sağlık açısından hemde daha kötü olmasından dolayı riskler taşır.

Brokolinin cilde çok iyi gelmekle birlikte ayrıca bu sebzede bulunan C vitamini ve nikotinamid mononükleotit (NMN), yaşlanmayı geciktirici harika faydalar sunar. NMN, bir yandan vücudunuzdaki enerjiyi besleyen ve diğer yandan C vitamini kolajen üretimini artıran, cilt elastikiyetini artıran ve ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltan bileşiklerinde olduğu görülmüştür.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız