Nail Art Tırnak Süsleme Nedir, Tırnak Tasarımı Nasıl Yapılır

0 1.030

Nail Art Tırnak Süsleme Sanatıdır. Tırnaklar desenle süslenerek adeta bir tırnak sanatı ortaya çıkar. Nail Art Tırnak Süsleme sanatı tırnakların daha hoş, daha güzel daha bakımlı görünmesini sağlar. Gideceğiniz önemli bir yere kıyafetnizi tamamlayacak tırnak boyası ve desenler sizin çok daha şık gürünmenizi sağlayacaktır. Çok detaylı tırnak sanatını profesyonellere bırakmak en iyisi olsa da, kendinizin yaratabileceğiniz çok sayıda tırnak süsleme tasarımları var. Muhteşem bir etki yaratmak için çift tonlar, parıltı ve mücevherler, puantiyeler, karışık renkler, ebru veya damgalama tasarımlarını yaparak mükemmel görünebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere kendinizin Nail Art yani tırmak süsleme sanatını yapabilmeniz için basit ve güzel ipuçları ile yol göstereeğiz. Kendiniz tırnaklarınızayapacağını tasarımları zamanla geliştirerek hergün kıyafetinize uygun tırnaklarla değişikliği yaratabilir, gözalıcı olabilirsiniz. Nail Art nasıl yapılır tırnak süsleme nasıl yapılır hemen başlayalım.

Nail Art Nasıl Uygulanır, Nasıl Yapılır. Tırnak Süslemek için yapılacak işlemler

Tırnak süslemesi yapmak için ilk önce tırnaklarımızı hazırlamamız gerekir. Tırnaklar nasıl hazırlanır hemen işlemlere geçelim.

Nail Art Tırnak Süsleme Nedir
Nail Art Tırnak Süsleme Nedir

Ellerinizi yıkayın ve eski ojenizi çıkarın. Tırnaklarınızı törpüleyerek güzel bir şekil verin. Tırnak sanatını yaratmak için uzun tırnaklara yani geniş alana ihtiyaç vardır. Tırnaklarınızın uzun olmasına dikkat edin.

Nail Art Tırnak Süsleme

Tırnaklarınıza bir baz kat ojesi sürün. (Baz kat: Oje sürmeden önce, tırnağa sürülen renksiz oje altı diğer adı ile koruyucu kattır). Bu katlar genellikle açık veya mavimsi renktedir. Oje satılan her yerden satın alabilirsiniz. Baz kaplamalar, tırnaklarınızı oje ve diğer tırnak sanat malzemeleriyle zarar görmekten korur. Tırnaklarınıza bir kat bazkat uygulayın ve biraz bekleyip tamamen kurumasını sağlayın. Bazı bazkatlar kuruduktan sonra yapışkan kalır. Bu doku, bir sonraki katman olan cilanın ufalanmadan daha uzun süre yerinde kalmasına yardımcı olmak içindir. En çok beğendiğiniz bazkatı seçin.

Daha sonra tırnağınızın ucunu farklı bir renge boyayın. Aynı tırnak üzerinde ikinci bir farklı renk oje de sürebilirsiniz.

Tırnak Süsleme
Tırnak Süsleme

Mücevher yapıştırarak tırnak süsleme: Tırnağınıza bir miktar tırnak yapıştırıcısı veya tırnak jeli sürün. Tırnağınıza minik güzel bir çıkartma ya da mücevher görünümünde minik bir süsü yapıştırın.

Mücevheri veya çıkartmayı bir cımbızla alın ve jel veya yapıştırıcının üzerine bırakın. Yavaşça yerine bastırmak için cımbızı kullanın. Tutkalın kurumasını bekleyin. Çıkartmanın veya mücevherin düşmesini önlemek için tırnağın üzerine şeffaf bir üst kat boyayın. Tırnak mücevherlerini oje satılan ya da online mağazalardan satın alabilirsiniz.

Tırnak Mücevheri
Tırnak Mücevheri

Mücevher kullanmak istemezseniz yine tırnağınıza oje altı olan baz kat sürün. Ardından istediğiniz renkte ojenizi sürün. Üzerine farklı renkte noktalar yapın. Nokta yapabilmeniz için oje şişesinin içine küçük bir fırça, kürdan, saç tokası veya iğne batırın. Ucuna ojeden alın ve tırnağınıza hafifçe ojenin düşmesini sağlayın ya da şekil verin. Tırnağınızda istediğiniz kadar nokta olana kadar bunu yapmaya devam edin. Dilerseniz farklı renk ojelerden yararlanarak yine bir kürdan ya da iğne yardımı ile tırnağınıza renkli uyumlu noktalar uygulayın. Nokta uygulaması ya da desen uygulanız bittiğinde tırnaklarınızı üzerine bir kat daha koruyucu ojesi sürün. Üst kat ojesi renksiz olmalıdır ki yaptığınız desen altta kalmasın, görünsün.

Toka yardımı ile tırnaklara nokta uygulama işlemi

Tırnak Süsleme Nokta Uygulaması
Tırnak Süsleme Nokta Uygulaması

Dilerseniz farklı renklerde tırnaklarınıza çiçek desenide yapabilirsiniz.

Tırnaklarınızda lekeler oluşturabilirsiniz. Bunun için tırnaklarınıza süreceğiniz ilk renk açık olmalıdır. İstediğiniz renkte lekelenmiş gibi desenler uygulayabilirsiniz. Ardından yine üzerine koruyucu kat ojenizi sürün.

Tırnak Süsleme Sanatı Nedir
Tırnak Süsleme Sanatı Nedir

Nail Art Desenleri, Tırnak Süsleme Modelleri

Tırnak Desenleri
Tırnak Desenleri
Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız