Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

0 1.122

Saçınıza nasıl bir stil veriyorsunuz? Ayrıca saçınızı kesme stiliniz sizi olduğunuzdan daha yaşlımı genç mi gösteriyor? Saç kesimi nasıl olmalı biliyormusunuz? Boya renginizi seçerken teninize göremi yoksa günün modasına göremi boya alıyorsunuz? Saç hakkında geniş bir yazı hazırladık. Buyrun.

Saç Kesimi Nasıl Olmalı?

Saç boyası seçiminden önce saç kesiminden söz etmenin yararı var. Saçlarımızı yüzümüze uygun hemde günün modasına göre kesersek hem yüzümüzün güzelliği ortaya çıkacaktır hemde demode olmayan bir stil ile kesildiği için bizi genç gösterecektir.

Saç kesimi çok önemlidir. Yüze göre saç kesilmezse yüze yakışmayan bir model sizi çirkin gösterecektir. Hemen anlatalım saç kesimi nasıl olmalıdır? Saç kesiminde boy uzunluğu, yüz hatları, çene yapısı, boyun uzunluğu ya da kısalığı hepsi bir bütün olarak ele alınıp saç öyle kesilmelidir.

Burnunuz Çıkıntılı İse Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Saç kesiminde burun eğer çıkıntılı ise saçları başımızın arka tarafına doğru çekersek burun öne çıkacaktır. Burada kahkülleri devreye sokmamız gerekiyor. Yüzümüze düşen bir kahkül bırakılarak yapılmış saç kesimi bizim burnumuzun öne doğru çıkıklığını kapatacak ve göze batmayacaktır.

Küçük Çene Yapısına Sahip Olanların Saç Kersimi Nasıl Olmalıdır?

Küçük çeneye sahip olanların saçlarını kabarık biçimde yapmaması gerekir. Saçlar kabarık bir şekilde yapılırsa küçük olan çene daha küçük görünecektir. Kabarık saçların vermiş olduğu görünüm çenemizi daha ağıza yakınmış gibi gösterecektir. Küçük çenesi olanların saçlarını, asla kabarık yapmaması gerekir. Saçlar düz olmalıdır.

Çene büyük ise tam aksini uygulayacağız. Kabarık bir saç stili yapıp büyük olan çenemizi ağıza yakınmış gibi bir görünüm almasını sağlayacağız.

Boyun Yapısı Kısa ve Omuzlar Dar İse Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Boyun kısa ve omuzlar dar ise uzun saç bu tip fiziği olanlar için uygun değildir. Boynu kısa ve omuzları dar olanların saçları daha düz ve hareketli olmalıdır. Boynun tam ortasına doğu kesilmiş bir saç kesimi bıynu daha uzun gösterecektir. Omuzları geniş gösterecektir. Daha spor ve daha güzel görünüme kavuşacaktır.

Geniş Omuz Yapısı Olanlar İçin Saç Kesimi Nasıl Olmalıdır?

Omuzları geniş olan birinin saç kesimi kısa olmamalıdır. Daha uzun bırakılan saçlar omuzları daha küçük gösterecektir.

Saçlarımızı kesmiyeceğimiz zaman bile mutlaka 2-3 ayda bir saç uçlarından kesmemiz gerekiyor. Bir kaç ayda bir saçların ucundan kesmek, saç kırıklıklarını engelleyecektir.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız