Konserleri iptal edilen Murat Övüç hakaret ettiği Yeşim Salkım’dan Özür diledi

0 1.225

Antalya‘da sahne aldığı mekanda Yeşim Salkım için kötü sözler söyleyerek cinsiyetçi hakaret eden Murat Övüç özür dilesede tüm konserleri iptal edildi. Konserleri iptal edilmesinin üstüne birde söylediği şarkıların sözlerini yazanlar ve besteciler tarafından “şarkımı söyleme yoksa dava açarım” diyerek söylediği şarkılara yasak geldi.

Bu kadar tepki almasının sebebi Murat Övüç, Yeşim Salkım‘a sahnesinde iken daha şarkılarına bile başlamadan onu konu aldı. Dinleyenlere onu kötüledi, alay ve hakaret etti. Kötü sözlerinin ardından alkışta alan Murat Övüç yaptığının iyi bir şey olmadığını konserleri iptal edilip, şarkılarına yasak gelmesi ile anladı. Tüm kadınlar ve başta Yeşim Salkım olmak üzere tepki ile karşılanan Murat Övüç çalıştığı mekandanda kovuldu. Murat Övüç aldığı olumsuz gtepkiler ile düşüşe geçmeye başladı.

Yeşim Salkım’a sahnede hakaret eden Murat Övüç’ün anlaşması iptal edildi !

Murat Övüç, sahnesini daha bitirmeden, mekan sahibi tarafından emir verilerek, apar topar sahneden indirildi. Sahne alamayan Murat Övünç bu kezde kendini affettirmek için “kadınlara şiddete hayır, eşitlik” protestosu yapan kadınların olduğu grubun yanına giderek kendini affettirmeye çalıştı.

Protesto grubundaki kadınlar ise “senin bizim yanımızda işin yok, Kadınlara ettiğin o laflardan sonra kendini bizim yanımıza gelerek affettirmeni sağlamana yardımcı olmayacağız” tarzında yanıt aldı ve protestocu kadınların grubuna destek amaçlıda olsa katılmasına izin verilmedi.

Murat Övüç Yeşim Salkım’dan Özür Diledi

https://www.youtube.com/watch?v=_N6J98OkA0M

Sahne aldığı Palm Beach Lara’da programına başlamadan önce şarkıcı Yeşim Salkım‘a cinsiyetçi hakaret eden Murat Övüç işini kaybedince Yeşim Salkım’dan özür diledi.

Murat Övüç’ten Yeşim Salkım’a özür sözleri

Sayın Yeşim Salkım hanımefendiden çok özür diliyorum. Yaptığım çok büyük bir terbiyesizlikti. Bu arada çalıştığım firmalara ‘Murat Övüç’ü çıkarmayın’ diye telefonlar geliyormuş. Bir insanın ekmeğiyle oynanmaz. Tekrar özür dilerim, saygılar.

Bu özürün arkasından ise Yeşim Salkım affetmedi ve şunu dedi. “Kalabalıkta artistlik yapanın tenhada özrü olmazMurat Övüç‘e dava açtıklarını sosyal medya hesabından bildiren Yeşim Salkım, alacağı tazminat parasını da, şiddet görmüş mağdur kadınlar için kullanacak ve kadınlar derneğine bağışlayacak.

Sosyal meyda fenomeni Murat Övüç, çalıştığı mekanda Yeşim Salkım için kötü sözler söylemesinin ardından tepkiler çığ gibi arttı. Konserleri iptal edildi, şarkılarına yasak geldi. Yeşim Salkım’a her yerden destek gelerek, yanındayız mesajı verildi.

Murat Övüç, oturma eylemi yapan kadınların grubuna alınmadı

Murat Övüç oturma eylemi yapan kadınların grubuna alınmadı
Murat Övüç oturma eylemi yapan kadınların grubuna alınmadı

Bodrum‘da “eşitlik” için oturma eylemi yapan kadınlar, 2 yıl önce kadınlar için söylemiş olduğu sözleri üzerine, Murat Övüç’e tepki göstererek eyleme alınmadı. “Kendini aranıza girerek aklayamazsın, Yeşim Salkım’a hakaret ettin, kadınlarta laf ettin, aramıza girerek kendini aklamak için geldin. Aramıza katılamazsın” tarzında konuşmalarla karşılaşan ve eyleme alınmayan sosyal medya fenomeni Murat Övüç “2 yıl önce söylediğim sözler için gruba alınmadım. “2 yıl önceydi. Yanılıyosunuz. Cahil” diyerek eylem yerinden uzaklaştı. Murat Övüç daha önce kadınlar ile ilgili konuşmasında “kadınlar bir adım erkeğin arkasında durmalıdır“tarzında konuşma yapmış çok tepki çekmişti.

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız