İzmir Urla Kum Denizi Plajı

0 975

İzmir’ in sıcaklarını duymayan yoktur. Ege’ nin incisi güzel İzmir halkının serinlemesi için düzenlenen İzmir Urla Kum Denizi Plajı hafta sonu hafta içi dolup taşıyor. İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından özenle yaptırılan ve temiz denizin simgesi olan mavi bayrakla taçlandırılan İzmir Kum Denizi Plajı günü birlik gelenlerin gözdesi oldu. İzmir halkının sabahtan gidip, akşama kadar denize girdiği, kumda yatarak güneşlendiği şirinmi şirin bir plaj. Plajda sayısız şezlongların olmasıda plajın keyfini daha da arttırıyor.

İzmir Urla Kum Denizi Plajı içinde bir çok sosyal aktiviteler bulunuyor. Plajda su oyunları, çocuk oyun alanları, plaj voleybolu, yürüyüş ve bisiklet için özel yollar, duş ve soyunma odaları, sayısız tuvalet, kafeteryalar ve sayısız yeşil alanlar yer almaktadır. Tam bir eğlence merkezi olan plajda temiz denizine girip, deniz ve güneşten yararlanmak isteyenler için idealdir.

izmir urla kum denizi plaji sezlonglar

İzmir Urla Kum Denizi Plajı Mavi Bayrak Olan Plajlardan Biridir

Tertemiz suyu, güzel kumu ile İzmir halkının sıcaklarda serinlemesi için İzmir Belediyesi tarafından düzenlenen İzmir Urla Kum Denizi Plajı hem ekonomik hemde çok modern olan İzmir‘ in plajlarından biridir.

İzmir Kum Denizi Plajı, şehrin yorgunluğunu çıkarmak isteyenler için bir kaç saat denize girip hem serinlemek hemde stress atmak isteyenler için bulunmaz niteliktedir. Üstelik İzmir’ den Urla Kum Denizi Plajı’ na gitmek sadece yarım saat. Şehir halk otobüsü ile bile gitmek mümkün.

Ekonomik olması açısındanda dolup taşan Urla Kum Denizi Plajı etrafı engelsiz olarak düzenlendi. Yaşlı ve engeli olan vatandaşların denize rahatça girebilmeleri için kıyıdan rampalar bulunuyor. Plajın içinde güneşlenmek için özel alanlar bile bulunuyor. Wc ve duş alınacak kabinler tam otomatik olarak tasarlanmış. Vatandaşların rahat ve güvenli bir şekilde kullanabilmeleri için düzenlenmiş.

Türkiye’ nin İlk Halk Plaj Kütüphanesi Urla Kum Denizi Plajında

Plajın çok modern ve rahat kullanılabilmesi için düzenleyen İzmir Belediyesi, Türkiye’ de ilk Plaj Kütüphanesinide bulundurarak bir ilke imza atmıştır. Plajın içinde yer alan kütüphanede isteyen, okumak istediği kitabını alarak hem güneşlenme keyfine hem de kitap okuma keyfine varıyor.

Urla Kum Denizi Plajına Nasıl Gidilir?

Plajın Adresi : Kum Denizi Plajı, Atatürk Mahallesi,, 2024 SOKAK No:8 D:1, 35430 Urla/İzmir

Cevap Bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

İnternet sitemizden en verimli şekilde faydalanabilmeniz ve kullanıcı deneyiminizi geliştirebilmek için çerezleri kullanmaktayız. Kabul ediyorum.Çerez Politikamız